Nõmmel elava kunstniku Mari Kaarma moeteemaline akvarell. Nõmme Sõnumid

Näitusele on oodatud fotomaterjal koos asjakohaste tekstidega oma perekonnast, Nõmme seltsielust ja väljapaistvatest ühiskonnategelastest. Soovitavalt selliseid, millelt oleks võimalik leida infot ajastukohase moestiili kohta. Huvi pakuvad nii enne esimest ilmasõda tehtud kui ka vabariigiaegsed fotod, samuti nõukaaegsed ülesvõtted. Kuna ühtegi selleteemalist foto- ega muud arhiivi Nõmme kohta ei eksisteeri, oleks see praeguste nõmmekate kena kummardus Nõmme kui kunagi Eesti ühe suurema linna mälestuse säilitamiseks.

Samas on oodatud info Nõmmel elanud ja siiani elavate või tegutsevate moe- või tekstiilidisainerite ning kuulsamate õmblejannade-rätsepate kohta. Eriti tore, kui näituse tarbeks midagi nende loomingust veel kapis alles on.

Fotod ja jutumaterjali palume saata või tuua kinnises ümbrikus 15. aprilliks MTÜ Pööning aadressile Harku 23. Infot saab edastada ka e-posti aadressile mari@mari.ee . Kõiki saadud materjale hoitakse heaperemehelikult, kasutatakse sihtotstarbeliselt ning tagastatakse soovi korral pärast näituse lõppemist.

Näitus avatakse 25. mail Nõmme Kevade raames Nõmme muuseumis (Jaama 18) ning näitust korraldab Nõmmelt pärit ja siin elav vabakutseline moedisainer Marilin Sikkal.