Pilt on illustreeriv Scanpix

Küsimused Kertu Revale:

Kui vanalt ja kust tekkis idee hakata noorsootöötajaks?

Ettepanek tuli mulle huvijuhi poolt. Kandideerisin avalikul konkursil, kust mind valiti välja viie kandidaadi seast. Aprillis täitub kaks aastat noorteklubis töötamisest.

Mis tõi teid tagasi Antslasse?

(Mõtlikult) Otsisin tööd. Tahtsin Antsla linnas midagi ette võtta ja anda omapoolne panus Antsla valla arengule.

Mis on selle töö juures kõige meeldivam?

Loomulikult noortega suhtlemine ja võimalus osaleda erinevatel koolitustel.

Millist saavutust seoses noortega pead kõige tähtsamaks?

Noorteklubi on hakatud aktiivsemalt külastama, samas aga ootaksime noorte poolt veel rohkem ideid.

Mis on teie tulevikuootused ja millised plaanid on seoses noorteklubiga?

Sooviks arendada rahvusvahelist koostööd ja osa võtta Euroopa Noorte programmist. Võimalusel looks eraldi noortekeskuse. Kõik on võimalik! Hakata korraldama Antsla valla lastele iga-aastaseid noortelaagreid. Noorsootöö peaks toimuma nii, et see oleks kõigile kättesaadav. Viisime läbi Antsla valla noorsootöö kvaliteedi hindamise ja selle tulemusena valmib järgmise aasta alguseks noorsootöö arengukava. Tahaks välja töötada Antsla Noorteklubi logo. Antslas on noorsootöö hästi spordipõhine, see võiks olla mitmekesisem ning võiks olla rohkem valikuvõimalusi.

Millised on teie traditsioonilised üritused?

Filmiõhtud, kevadpäevad, talvepäevad, suvepäevad, fotojaht, Hauka Rock, sõbrapäev ja halloween. Muidugi pole need veel jõudnud areneda traditsioonideks, sest olen noortekas töötanud alles kaks aastat.

Kust olete soetanud uut tehnikat?

Aidanud on

vabatahtlikud, Antsla Inno (diivanid). Oleme teinud korjandusi, mikrolaineahju saime eraisikult, külmik on ostetud kogutud raha eest, televiisori ja Wii oleme saanud läbi projekti. (Avatud Noortekeskuste projekt, mida toetas Võru Maavalitsus). Antsla vallavalitsuse poolt oleme saanud ruumid ja arvutid.
Milliseid võimalusi noorteklubi pakub?

(Sten viitab käega ruumi poole) Veeta siin vaba aega, kohtuda sõpradega, mängida laua- ja telekamänge, surfata internetis, vaadata televiisorit. Samuti on võimalik saada noorsootööalast infot. Lisaks on informatsioon ka Facebook´i Antsla noorteklubi lehel ja blogis (antslanoorte klubi.blogspot.com). Antsla noorteklubi vahendeid saab kasutada noorte ürituste jaoks.

Kas noored on teie poole pöördunud oma probleemidega?

On küll, kuigi võiks olla rohkem noorte omapoolseid algatusi ja ideid. Ideelaegas on olemas! Wii mäng tuligi sellepärast, et keegi kirjutas ideekasti ettepaneku. Lisaks on tulnud ka ideed uute lauamängude soovist, millest mõned soovid on ka täitunud. Nõu saab meilt alati.

Mis on teie sõnum noortele?

(Naeratab) Olge aktiivsemad ja rohkem omapoolset alagatust. Kõike ei pea raha eest saama, inimesed on tegelikult väga lahked. Lisaks pöörata tervislikele eluviisidele rohkem tähelepanu. Kutsuksin samuti kõiki osalema kunstringis neljapäeviti, kella 15.00-17.00 KSK väikses saalis.

Kas Antsla Noorteklubi vajab lisatööjõudu?

Sten võiks kauemaks siia jääda (Naeravad mõlemad ). Kahekesi töötades saaks noortekas kauem lahti olla. Koolivaheaegadel peaks see täie rauaga töötama. Ka 18+ noored võiksid külastada Antsla Noorteklubi, see pole mõeldud vaid alaealistele koolilastele.

Küsimused praktikandi Sten Põderile:
Kust tekkis idee sooritada oma praktika just Antslas?

Idee tekkis sellest, et ma ei teadnud noorsootööst mitte midagi ega polnud varem ka sellistes kohtades käinud. Kuna teised kursakaaslased käisid kohalikes noorteklubides juba eelmisel praktikal, siis otsustasin minna sellisesse kohta, kus veel käidud pole. Tahtsin teada saada, kui aktiivne on mu kodukoht.

Mis teid köidab selle enda eriala (rekreatsioonikorraldus) juures?

See on aktiivne puhkus. Kõik, mis on seotud turismiga, matkamisega ja ürituste korraldamisega. Need on mu enda huvidega seotud. Samuti pole see istuv töö. Mulle ei meeldiks kontoritöö, sest mulle meeldib natuke vaheldusrikkam ja sportlikum töö. Ausalt öeldes ma algul ei teadnudki sellist eriala. Esmalt räägiti sellest minu emale ning siis sain ka mina teada ja uurisin internetist selle eriala kohta informatsiooni. Tänu partnerlusseminarile sain oma praktika jooksul teada vabatahlikute programmist. Mul on veel võimalik vabatahtlik olla ~10 aastat. Kahjuks saab seal osaleda ainult üks kord.

Mis olid teie hirmud ja lootused seoses praktikaga?

(Naerab) Kuna mul ei olnud kogemusi, siis kartsin, et ei saa hakkama. Lootsin saada sellest valdkonnast uusi teadmisi ja kogemusi.

Milles seisnes teie praktika ja milliseid üritusi korraldasid? Milline neist oli kõige meeldejäävam ning andis positiivset vastukaja?

Spartakiaadipidu, sest see oli meeldejääv ja tegevusterohke sündmus. Samas aga oleks võinud rohkem noorte osavõttu olla, nad oleksid võinud aktiivsemad olla.

Mida sooviksite parandada Antsla noorteklubis?

Kui see oleks minu teha, siis võiks ju suurem ruum olla, kus saaks korraldada rohkem üritusi.

Kui suurt rolli mängib noorteklubi Antsla noorte elus?

Üsna suurt rolli, kuna noortekas on siin kandis ainuke koht noortele, kuhu koguneda ning aega veeta.

Mis on teie sõnum noortele?

Ideelaekasse võiks tulla rohkem noorte omapoolseid ideid, mõtteid ja soove. Isegi negatiivsed kommentaarid on oodatud. Noored osalege vabatahtlikute programmis! (vaba tahtlikud.ee)


Antsla ja Tsooru noorte kohtumisõhtu Tsooru rahvamajas

07. oktoobril oli võimalus Antsla noortel külla minna Tsooru noortele. Õhtu algas hubases Tsooru rahvamaja kaminaruumis. Noortel oli kaasa võetud näksimist ja karastusjooke. Kaeti väike laud ja hakati arutama tuleva aasta plaane. Antsla noorteklubi juht Kertu Reva ja Tsooru rahvamaja noortejuht Janika Tõntsel kuulasid ära noorte ettepanekud ja ideed. Arvestame noorte soovidega.

Kui ametlik osa läbi mängisime noortega vallatut aliast - emotsoone ja nalja oli rohkesti. Kuna samal õhtul oli Tsooru rahvamajal külas Antsla KSK taidlejad ja ansambel Kahtlane Sahin, siis aliase mängu lõppedes said noored jalga keerutada ansambli saatel. Täname Keru Revat kingituse eest, mille said Tsooru noored. Täname veel kõiki noori, kes osalesid sellel kohtumisõhtul Tsooru rahvamajas.

JANIKA TÕNTSEL