Eestielu

Päikesest ei saa kunagi küllalt. Nii nagu ka sumedatest suveõhtutest koos langevate tähtede ja aiasügavuses mahapotsatavate küpsete õuntega. On imeline aeg…

On august…..Taasiseseisvumispäeva puhul laulavad 19. augusti õhtul Eestimaa erinevatesse laulupaikadesse kogunenud inimesed teleri- või projektoriekraanilt juhtiva dirigendi taktikepi all isamaalisi laule. Esitusele tulevad «Laul Põhjamaast», «Kaunimad laulud», «Kungla rahvas», regilaul «Ühtelaulmine», «Ärkamise aeg», «Tuljak», «Ta lendab mesipuu poole» ning «Sind surmani». Laulud, mis armsad igaühele ja tuntud igale koorilauljale. Otsepilti kannab üle Kanal 2 ja interneti vahendusel saab üritust jälgida kogu maailmas. Kui palju oli meie valla kodudes kaasalauljaid, ei oska ma öelda, aga kindel on see, et suure elamuse osaliseks said nii need, kes ise kaasa laulsid, kui ka need, kes publiku hulka kuulusid.

On august….Taas ootab vana hea koolimaja oma kasvandikke, kes on suve jooksul hästi puhanud, pikemaks sirgunud ja jõudu kogunud. Üle hulga aja saavad sõbrad jälle kokku ja nii palju on uudiseid, mis vajavad kohe ja praegu kaaslastele edasirääkimist…. Usun, et ka pedagoogid on suve jooksul rahulikku meelt kogunud, et kogu sellest melust eluga välja tulla. Harjumine võtab tibake aega ja eks me kõik koos püüame teha kõik selleks, et koolitöö jälle oma õige hoo sisse saaks. Ilusat uue algust ja ärgem unustagem, et suvi ju tegelikult pole veel lõppenud.

Olgem mõnusad!