Pilt on illustreeriv Foto: Christo Neemre

Konverentsi avas Valga maavanem Margus Lepik. „Kui järjestada Valgamaa omavalitsusi üksikisiku tulumaksu laekumise järgi on Otepää Valgamaal kindlalt esikohal.

Lisades siia veel kinnisvara hinnad ja tehingute arvu, siis võib öelda et tegemist on jõukaima omavalitsusega Valgamaal.

Otepääl on nii põllumajandus kui töötlev tööstus, aga eelkõige kolmanda sektori aktiivsus ja pealehakkamine on valla lipulaevaks," ütles maavanem. "Nii on heameel tõdeda, et vallajuhtide initsiatiivil on traditsiooniks saanud noortele suunatud ettevõtluskonverents. Saades teada majanduse suundumusi ja kuulates edukate kogemusi on noortel lihtsam teha oma valik ettevõtluse kasuks. Teame ju kõik, et innovaatilised lahendused tähendavad ettevõttele efektiivsuse olulist kasvu ja majanduslikku edu. Seega on loogiline anda majandusteadmisi just noortele, sest tulevik kuulub eelkõige teadmistepõhisele majandusele."

Otepää vallavanem Merlin Müür lisas, et noortele on kindlasti oluline kuulata omaealiste kogemustest ettevõtlusvaldkonnas.

 „Oleme Otepää Gümnaasiumis alustanud õpilasfirmade loomisega, oli hea jälgida, et õpilasfirma Student Network kogemus tekitas saalis elevust."

Volikogu esimees Aivar Nigol ja vallavanem Merlin Müür tunnustasid Otepää valla ettevõtjaid 2012. Selle aasta tiitli pälvisid AS Parmet ja AS GMP Grupp - GMP Clubhotel Pühajärve Restoran.

GMP Clubhotel Pühajärve Restorani peetakse Lõuna-Eesti üheks paremaks ning stiilsemaks toitlustus- ja meelelahutuskohaks. Restorani siseruumides on 53 istekohta, lisaks on avatud suviti 120 kohaline väliterrass. Igal nädalavahetusel kõlab elav kvaliteetmuusika.

Kui õhtu venib pikemaks, on võimalik end kosutada GMP Clubhotel'i luksuslikes külaliskorterites. GMP Clubhotel Pühajärve Restoran on elavdanud Otepää valla kultuurielu, käivitades sellest aastast alates suvekinoseeria.

Parmet AS on suurte kogemustega tootmisettevõte, mis toodab kvaliteetseid ripplaesüsteeme, fassaadikassette ning profiile. Ettevõte asutati 1992. aastal metallist ripplaesüsteemide tootmiseks.

Aastate jooksul on firma juurutanud tootmisse järjepidevalt uusi ripplaetüüpe. Kui tootmist alustati kõigest ühte tüüpi paneelripplagedega, on tänaseks päevaks tootmises lisaks paneelripplagedele ka restmoodullaed ning kassettripplaed erinevatele karkassitüüpidele.

Tänu heale tehnoloogilisele baasile on Parmet AS võimeline pakkuma ka erikonstruktsiooniga ripplagesid ja fassaade. Ettevõte valmistab ka lehtmaterjalist painutatud profiile ja muid tooteid, vastavalt tellija soovile.

Otepää ettevõtluskonverentsil esinesid Tartu Ülikooli majandusteaduskonna professor Raul Eamets, advokaadibüroo Sorainen partner Carri Ginter, Junior Achievement Eesti tegevdirektor Epp Vodja, 2012. a Eesti õpilasfirmade konkursi võitja, õpilasfirma Student Network, Past ja Partnerid Suhtekorralduse OÜ juhatuse esimees Aune Past, Raadi SA ja Raadi Arendus OÜ juhatuse liige Jüri Reinpõld, kodanikuliikumine Maailmakoristus 2012 turundusjuht Anneli Ohvril. Konverentsi modereeris Suhtekorraldajate Liidu juhatuse liige Aune Past.

Otepää ettevõtluskonverents toimus üle-Eestilise ettevõtlusnädala raames ja korraldajaks oli Otepää vald. Ettevõtlusnädala eesmärk oli tõsta ühiskonna ettevõtlusteadlikkust ning arendada ettevõtjate teadmisi.