Pilt on illustreeriv Scanpix
Otepää Gümnaasiumi direktor Aivo Meema tutvustas Otepää Gümnaasiumi võimalusi ja rääkis kooli ajaloost. Külalised tõdesid, et kuigi hariduselus on meil sarnased mured - lapsi jääb nii Eestis kui ka Marimaal vähemaks ja hariduselu ähvardab ümberkorraldamine, on ka rõõmud ühised - rõõmu teeb, kui õpilased valitud erialadel edu saavutavad.

Marimaal tegutseb neli kooli, millest üks on lütseum, ehk meditsiinikallakuga kool, kus on väga intensiivne matemaatika ja füüsika õpe. Nii, nagu meie koolideski, on Marimaa koolides kasutusel kaasaegsed tehnoloogilised õpetamisvahendid - puutetundlikud tahvlid ja muu tehnika. Tegutseb ka tugev muusikakool ning palju tähelepanu pööratakse õpilaste sportimisvõimaluste arendamisele. Lisaks sellele tegutseb Marimaal presidendi kool, mis on andekatele õpilastele ja kus hetkel õpib 250 õpilast.

Külalistega oli kaasas eestlastele juba tuttav marilane Aleksei Aleksejev. Aleksejev on Eestis õppinud kinorežissöör ning Rein Marani õpilane. Ta on teinud seitse dokumentaalfilmi meie hõimurahva, maride elust. Praegu töötab ta Saue Gümnaasiumis meediaõpetajana.