Valla aasta Isa on Audentese Spordigümnaasiumi Otepää filiaali ning MTÜ Oti Spordiklubi Zahkna Team'i laskesuusatajate treener Ants Orasson. Lisaks sellele pälvis tunnustuse valla Aasta Isa nominent, Pühajärve Põhikooli õpetaja Peeter Kangur.

Isadepäeva kontsredil esines Mait Maltis koos poegade Mikko ja Jakkoga. Volikogu esimees Aivar Nigol ja vallavanem Andres Visnapuu andsid Aasta Isale Ants Orassonile ja Aasta Isa nominendile Peeter Kangurile üle valla tänukirjad. Otepää Naisseltsi esinaine Riita Aader andis Aasta Isa meene.

Lisaks sellele andis Aivar Nigol Ants Orassonile üle Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni aukirja.

Aasta Isa Ants Orasson on nelja lapse isa ja nelja lapselapse vanaisa. Ta on üle 35 aasta teinud treeneritööd, treenides laskesuusatajaid, korraldades suusavõistlusi ja spordilaagreid ning osaledes aktiivselt Otepää spordielus. Selle kõige kõrvalt on Ants Orassonil jätkunud veel aega oma suure hobi – mesinikuameti jaoks.

Peeter Kangur on viie lapse isa, juhib lisaks õpetajatööle ka MTÜ Kappermäe Seltsi ning on õpilaste ja kolleegide sõnul abivalmis, sõbralik ja toetav inimene.

Aasta isa valib välja Otepää Naisselts. Ants Orasson ja Peeter Kangur esitati ka Eesti Naisliitu Aasta Isa kandidaadiks.