Siberi Husky Foto: Ilmar Saabas

Kehra ning Parila raudteepeatust teavad paljud harjulased. Nende vahel asub Paasiku mõisasüda. Madal palkmaja oli püsti veel 1960ndatel, tänaseks on alles kõrvahooned. “Ühes kivimajas oli sepikoda ja teises pooles ilmselt viinaköök. Alles on kivist tallihoone, paar aita ning mõned muud hooned,” räägib praegune peremees Viljar Krohv. Kuid mitte hooned pole suurim vaatamisväärsus. Kolmandat aastat tegutseb Paasikul kortemõis, mis pakub praegu peavarju 20 siberi haskile.

Kuidas peremees just selle tõuni jõudis? Viljar Krohv seletab: “Varem oli minul üks segavereline koer ning ma käisin temaga palju rattaga sõitmas,” meenutab mees. Ühel Hispaania reisil nägi ta aga siniste silmadega haski kutsikat. Kohe tekkis tal huvi, et mis tõuga on tegu. “Ja siis lugesingi, et need on sportlikud koerad,” ütleb Krohv.
Kõikidega sõbrad

Koerad elavad kolmes aedikus ja majas. Üks on majandiaegne kartulihoidla, teine vana mõisatall ja kolmas vana palkhoone. Kuute Paasikul ei ole ning koerad saavad vabalt aedikus ringi joosta.

Tõug on sportlik, aktiivne, isepäine ja sõbralik.

Loe edasi Harju Elust.