Pillimees – Ants akordioniga Are Valla Leht
Jõukus saab alguse heast tundest enese suhtes. Sel pole midagi pistmist sellega, kui palju mul raha on. Kui mul pole head tunnet iseenese suhtes, ei suudaks ma tõeliselt nautida ka ükskõik kui suurt rahasummat. Minu maja, auto, riided, sõbrad ja pangaarve on ainult minu mõtete peegeldused minust enesest ning ükskõik kuhu ma ka läheksin, saan ma oma mõtteid muuta. Tõeline jõukus ei tähenda kunagi mingit rahasummat , see on meeleseisund. Kord päeva jooksul sirutan ma oma käed laiali ja ütlen:" Ma olen avatud ja vastuvõtlik kõigele heale ja küllusele kogu Kõiksuses!"" Nende Louise L. Hay suurepäraste mõtetega algas 7. veebruaril Pärivere klubis Pääsusilmade kolmapäevane kokkusaamine. Kui keegi veel ei tea, mis seltskond Pääsusilmade nime all kokku tuleb, siis selgituseks veelkord, et need on meie kõige auväärsemas eas olevad inimesed, kes kord kuus kolmapäeval kokku saavad, et oma elu vaheldusrikkamaks teha, sõpradega kohtuda ja midagi uut õppida. Suureks abiks nende koosolemiste organiseerimisel on sotstöötaja Heli huvitavad soovitused ja käte külgelöömine. Juttu tuli seekord iseendale mõtlemisest, oma keha toonuse tõstmisest. Räägiti sellest, kuidas ärgata ja õpiti paar võimlemisharjutust. Isegi telerit vaadates saab võimelda. Räägiti sellest, et Loodus annab inimesele kõik eluks vajaliku, kui inimene vaid oskab seda kasutada. Alustada võiks lihtsast jalutamisest: tund aega hommikuses ja tund õhtuses looduses ning tervis hakkabki tasahilju paranema.

Pikk jutt ei ole hea jutt ja seepärast peeti jutuga vahet, õnnitleti Tiiut sünnipäeva puhul ning anti endale aega nautida seda, mida virgad käed lauale kandnud. Ja uskuge või mitte, aga siis läks tantsuks. Kõik tantsisid ja väga lõbus hakkas. Paljud ei mäletanudki enam seda, millal viimati tantsupõrandal oldud sai.

Korraga jõudis kohale Taimi otse ahjust tulnud kringliga, mille soe lõhn vallavanemagi piduliste hulka meelitas. Kujutage ette, tema Kõrgus pidi armastama kringlit mitte ainult süüa vaid ka küpsetada! Hea külalisena oskas ta perenaist esile tõstes öelda, et Taimi kringel olevat palju parem kui temal välja kukkuvat. Mine tea, ehk peaks korraldama kringliküpsetamise võistluse, et asjasse selgust tuua.

Hästi mõjub inimese kehale meeldiv muusika, eriti kui ise saad selle tegemisest osa võtta, seepärast lõi Ants (pildil) pilliloo lahti ja kõik otsisid laulusõnad välja. Laul tuli ilus ja heledakõlaline. Lauldi ligi viisteist laulu ära, üks armsam ja ilusam kui teine. Vahepeal jõudsid nobenäpud Pääsusilmade esinaise Maie ümber kogemusi jagada ja lilli heegeldada.

Loe nüüd veelkord selle loo kaks esimest lauset üle!

Me kõik saime sel päeval jagamisega rikkamaks. Tule Sinagi järgmine kord kodust välja, sest Virve Osila laulus öeldakse nii:

On muresid meil ühes kergem kanda,
ka rõõme seltsis jagada on hea.
See tugev on, kes tuge suudab anda,
ei hingerikkus vaesemaks tee eal.

Nooreks jääda, nooreks jääda
väliselt ei ükski inimene saa.
Aga hoida igas päevas
elurõõmu, hingesoojust võib ja saab.