Koer lumes. Foto: Karli Saul

Nõmmel, eelkõige parkides ja terviseradadel, on jalutajate meelehärmiks kaetud lume sulamisel maapind koerte väljaheidetega. Teema tõstataja kirjutab, et kuna hulkuvaid koeri Nõmmel ametlikult peaaegu pole, on olukorras süüdi ikkagi omanikud, kel pole harjumust koeraga jalutades viimase järelt koristada. Seetõttu leiab ta, et loomaomanikud võiksid end kokku võtta ja teha kasvõi laupäevak, et metsaalused korda saada või siis alustada igapäevaselt oma loomade järelt koristamisega.

Kommentaarides mainitakse, et kuigi hulkuvaid koeri on vähe, lasevad mõned vastutustundetud loomaomanikud oma koera lihtsalt vabalt jooksma ning loomulikult reostavad need siis ümbruskonda. Samuti leitakse, et parkides ja terviseradade ääres võiks olla rohkem prügikaste ning sildid, mis tuletaksid koeraga jalutajatele meelde, et looma järelt tuleb koristada.

Kõikidele, kes kavatsevad oma majapidamisse koera võtta, tahaks aga meelde tuletada, et lemmikloomaga kaasneb ka vastutus ja kohustused, mis ei pruugi alati meeldivad olla.