Kell 9.20 Jõulumäe Tervisespordikeskusest alanud ca 21 kiiruskatse kilomeetriga rallit alustas 94 meeskonda. Alles kolm aastat tagasi oli startinute hulk 68. Ralli katkestas 13 meeskonda. Kiiruskatsed toimusid Uulus, Suigus, Libatses ja Jõulumäe rollerirajal. Kiiruskatsed läbiti karussellsüsteemis kahel korral.

Pärnumaa Rahvaralli võitis Aiko Aigro koos kaardilugeja Marko Koosaga.

Ühtlasi saavutati tänu võidule EAL rahvaralli karikasarja võit. Teise koha saavutasid 2010. aasta võitjad Rain Rannala/ Simmo Nestor. Kolmanda kohaga lõpetasid ralli 2011. aasta Pärnumaa Rahvaralli võitjad Jaan Tammor/ Martin Vihmann. Esikolmik sõitis Mitsubishi Lancer Evolution autodega. Samas 4 wd klassis Mazda 323 sõitnud Pärnu võidusõitjad Sven Vene/Taavi Ats lõpetasid omas masinaklassis 13. kohal.

2 wd suurte klassis (mootorimaht üle 1,8) saavutasid eelmise aasta lumistel asfaltteedel Pärnumaa ralli absoluutsed võitjad Robert Peetson / Martin Tomson sel aastal autoga BMW 1 koha, olles sel korral absoluudi 11 kohal. Eelmise aasta EAL karikasarja võit vahetus kiiretel sõitjatel sel aastal kokkuvõttes 2. koha vastu.

Sarja võitis mitmeid aastaid sportrallis edukalt sõitev Sander Siniorg koos kaardilugeja Annika Arnekuga, kes Pärnumaal tegid debüüdi 4 wd autoga. Karol Pert / Aivo Mängel saavutasid autoga Honda Civic Type-r 12. koha, Rain Pärn / Priit Press Ford Escortiga 15. koha ja debüüdi teinud Tõnis Laks / Enn Eermann VW Ventoga 17. koha.

2 wd väikeste klassis sõitis kaasa kuus Pärnumaaga seotud meeskonda.

Alla 1,8 liitrise töömahuga autode arvestuses saavutasid Honda Integraga võidu Karel Tölp/Priit Guljajev, saavutades absoluudi 5. koha. Ralli võiduga kindlustasid nad teist aastat järjest EAL rahvaralli karikasarja võidu.

Vändra võidusõitja Janno Õis koos kaardilugeja Freddy Tõnutarega saavutasid autol Honda Civic 2. koha, seda ka hooaja kokkuvõttes, Janar Tammai/ Kauri Tammai saavutasid 6. koha ja Argo Kaelep/ Kristjan Heamäe 14. koha.

Naiste klassis saavutasid Anne-Liis Täks/Liina Jürisaar 7. koha ning noorte arvestuses Karl- Martin Volver/Margus Jõerand Honda CRX-ga 1. koha.

Pärnumaa sõitjatest Rainer Schultz/Siim Ots, Steven Põder/Sandra Tomingas ning Jüri Jürisaar/Andro Oviir katkestasid ralli rajaväliste objektide tabamise tõttu.

Korraldajate poolt tänan ralli õnnestumiseks kõige suurema töö ära teinud Halinga OÜ-d, Weiss OÜ-d, Urusalu OÜ-d ja SA Jõulumäe Tervisespordikeskust.

Ilma teie abita ei oleks olnud võimalik sellist võistlusrada kokku panna. Võistlustrass kulges suures ulatuses eramaadesse jäävatel teedel ja platsidel, seetõttu suur tänu maaomanikele ja omavalitsustele.

Oma õla panid võistlustele alla transpordiga tegelevad ettevõtted Valice Car OÜ, Nurme Teedeehitus OÜ ja OÜ Suigu Veod, torutöödega tegelev Viimsi Keevitus AS, traktorite ja muu põllumajandustehnika müügi ja hooldusega tegelev Rodnas OÜ, põllu- ja metsatehnika müügi ning hooldusega tegelev Intrac Eesti AS, ehitusega tegelev Ronella OÜ, heakorra ning kasvumuldade müügiga tegelev Matogard OÜ, palkmajade tootja GG-Group OÜ, rehvimüügiga tegelev Uulu Rehv OÜ, lisaks veel, OÜ Halinga, Pereauto OÜ, OÜ Karjamõisa Farm, Arboris OÜ, Weiss OÜ, Urusalu OÜ, OÜ Halinga Maaparandus, SA Jõulumäe Tervisespordikeskus, Are Vallavalitsus, Halinga Vallavalitsus ja Tahkuranna Vallavalitsus.

Väga suur tänu toetajatele ja raja ehitajatele, ilma Teie panuseta seda võistlust toimunud ei oleks!