Kasutatud süstlad Foto: Rauno Volmar

Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul tuli valik teha linnale kuuluvate ruumide hulgast, sest erasektori esindajad ei olnud nõus süstlavahetuspunkti tegevuseks ruume üürima.

„Töötasime läbi kümneid eri asukohti. Uus asukoht on võrreldes eelmisega palju parem. Tegemist ei ole elumajaga, vaid ärihoonega, mille vahetus läheduses pole lasteasutusi ega suuremaid elumaju. Uus koht on küllaltki käidav ja tiheda liikumisega ning narkosõltlastele on seal ebamugav pidama jääda,“ ütles Kaljulaid.

Süstlavahetuspunkt peab uues kohas alustama hiljemalt juuli keskpaigas. Praegu samal aadressil tegutsevad pensionäride ühendused saavad uued ja värskelt remonditud ruumid aadressil Sõle 40. Remondiks kuuluva summa sai linnaosavalitsus esimesest lisaeelarvest.

Linnaosavanem lisas, et koormuse ja turvariskide hajutamiseks oleks mõistlik avada Põhja-Tallinnas lähiaastatel veel üks või mitu süstlavahetuspunkti.

„Töötame selle nimel ja püüame inimestele selgitada, miks on vaja süstlaid vahetada ja narkosõltlastega tegeleda. Jah, vahetus läheduses elavatele inimestele põhjustab süstlavahetuspunkt ebamugavusi. Kuid ainult nii hoiame ära, et linnaosa tänavatele, mänguväljakutele ja haljasaladele ei sattu kuni 200 tuhat verist süstalt aastas, mis on eriti ohtlikud lastele,“ lisas Kaljulaid.