Foto: DELFI
Põhja-Tallinna vanem Karin Tammemägi avaldas siirast tänu kõikidele nendele toredatele inimestele, kes olid käesoleva ettevõtmise juures jõu ja nõuga abiks. „Hea meel on tõdeda, et nüüdseks üle-linnaliseks ettevõtmiseks saanud ajalooliste inimeste jäädvustamine sai alguse just siitsamast Kalamajast," selgitas Tammemägi. „Hiljemalt mai lõpuks on plaan paigaldada mälestustahvel veel üheksale hoonele, kus on elanud tuntud kultuuri- või ühiskonnategelane. Muuhulgas paigaldatakse mälestustahvel ka majadele, mis on olnud oluline asutus, näiteks Kungla tn 41 asus klaverivabrik."

Milvi Laidga isiklikult kohtunud ja temaga ka kirjavahetuses olnud kauaaegne „Estonia" lavastaja ja kunstiline juht Arne Mikk tõi välja, et proua Laid oli primadonna suure algustähega.

Kohalviibijatele pidas kõne ka mälestustahvlite lähteülesandega tegelenud Tallinna Linnaarhiivi juhataja Küllo Arjakas, kes koostas taustatekstid ja sõnastas tahvlite tekstid. Majast ja ümbruskonnast rääkis Põhja-Tallinna asumitest raamatuid välja andnud ajaloolane Robert Nerman
Tänati ka tahvlite kujundajat, valmistajat ja paigaldajat E. Vaader Kujundus OÜ-d ja Vana-Kalamaja 33 hoone esindajat meeldiva koostöö eest.