Foto: Ilmar Saabas

Pühapäeva varahommikul kontrollisid öises vahetuses tööl olnud politseinikud olukorda Haapsalu kesklinnas. Kella 5.15 ajal oli Tallinna maanteel asuva lõbustusasutuse juures kaks seltskonda, kelle vahel näis tekkivat tüli. Politseinikud sekkusid, soovitasid kummalgi seltskonnal rahumeelselt oma teed minna ning neid teavitati, et politsei ei lahku enne, kui olukord on kontrolli all. Üks seltskond lahkus taksoga ja teine seltskond ühe sõiduautoga teises suunas, vahendas Kukk.

Oli teada, et ühel seltskonnal oli plaanis minna linnapiiril asuvasse tanklasse, seetõttu otsustas politseipatrull veidi aja pärast osutatud kohta kontrollida. Sel ajal oli kõik rahulik ning politseipatrull lahkus.

Kell 6.19 sai politsei väljakutse samasse linnalähistel Ridala vallas asuvasse tanklasse, kus pidavat olema kaklus. Patrulli kohale jõudes oli kaklus käimas ning kaklejate korralekutsumiseks kasutas politseipatrull teenistusrelva ning tehti kaks hoiatuslasku. Seepeale kaklejad allusid politsei korraldustele ning kolm noormeest toimetati politseijaoskonda.

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku §121 alusel, mis käsitleb kehalist väärkohtlemist. Eeluurimist juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.