Eestielu

Läänemaa Turismi eestvedamisel tutvustatakse sel aastal Eesti suurimal siseturismimessil läbi Haapsalu promenaadi kogu Läänemaad. Vastrenoveeritud Haapsalu promenaad ja kuursaal on siseturistidele üheks kindlaks tõmbekohaks ning läbi selle saab tutvustada kogu Läänemaad.

Messipinnal annavad Haapsalu kuursaali miljööd edasi kuursaalist kaasavõetud lauad-toolid, lambid ja muud stiilsed pisidetailid.

Lastega mängib messil Karlsson Iloni Imedemaalt. Haapsalu piiskopilinnus tutvustab oma tegevusi, Spa Laine pakub tervisepuhkust ja Vormsi saar annab teada mis on saarel uut ja põnevat.

Unarusse ei jää ka maakonna loodusturismi esitlemine. Messile tuleb Estonian Nature Tours ja Matsalu Rahvuspark, kes lisaks loodusele tutvustavad ka sel aastal 800 aastaseks saavat Lihula linna.

Lisaks neile on messil end tutvustamas Roosta puhkeküla ja Altmõisa Külalistemaja.

Haapsalu ja Läänemaa pakuvad messikülastajatele uusi trükiseid, mis tutvustavad piirkonda kui kultuuriturismi sihtkohta, olemas on uus linna ja maakonna kaart, kultuurikavad. Põhja-Läänemaa neli valda (Nõva, Noarootsi, Oru ja Taebla) koostöös Lääne-Harjumaa valdadega on saanud valmis uhiuued voldikud selle piirkonna majutuse, toitlustuse ja kultuuri- ning loodusobjektide kohta.

Tourest on sel aastal juubelihõnguline, toimumas 20 korda. Eelmisel aastal külastas messi 23 700 inimest. Mess toimub Eesti Näituste messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn). Lisainfo www.tourest.eu.