Foto: Bianca Mikovitš

Õppepäev algas füüsilise tegevusega, mis oli sihitud liikumispuudega inimestele. See oli petangi-taoline mäng, kus võisteldi pallide täpsusveeretamises. Tõrva, Valga ja Märjamaa inimesed moodustasid oma võistkonnad ja jõukatsumine võis alata.

Vastuvõtjatel oli plaanis veel paar võistlusmängu, kuid need jäid ära alanud vihma tõttu. Edasi läks tegevus rahvamaja suurde saali, kus vastuvõtjad olid katnud rikkaliku söögilaua. Pikk kohalesõit ja tegevus värskes õhus oligi kõhud tühjaks teinud.

Vastuvõtjad tutvustasid oma tegevusi, tehti naljamänge ja humoorikaid etteasteid. Valgamaa puuetega inimeste koda oli oma tegemised raamatusse kirja pannud. Tõrva linna puuetega inimesed olid välja pannud käsitöönäituse, mille eksponaate oli võimalik ka osta.

Viietunnine õppepäev kulus märkamatult. Saime teadmisi, kuidas aktiviseerida puuetega inimeste igapäevast elu ja muuta seda kvaliteetsemaks. Valgalaste raamat on meile eeskujuks edasise töö korraldamisel.

Täname kohaliku omaalgatuse programmi toetamise eest, Tõrva puuetega inimeste liidu ja Valgamaa puuetega inimeste koja aktiviste sõbraliku ja asjaliku koolituspäeva eest, Valdo Ungat eeskujuliku sõidutamise eest.