Foto: Ilmar Saabas

Raamatukogude eesmärk on anda lugejale just seda raamatut, mida ta vajab. Seetõttu laenutab meie raamatukogu ka teistest raamatukogudest neid raamatuid, mida endal pole. Teaduskirjanduse kõrval peab lugejaile olema kättesaadav nii oma riigi kui välisriikide ilukirjandus. Sisse ostame kirjandust vastavalt rahakoti paksusele ja potentsiaalsele lugejale mõeldes. Nende hulka kuuluvad ka Rein Langi poolt „reklaamitud" Barbara Cartlandi romaanid. Meie raamatukogu ostis viimase tema romaani 2008. aastal, mis aga ei tähenda, et nõudmist tema loomingu järele poleks.

Enamasti on ostetud ikka eestimaist kirjandust. Kuna järjest tuleb juurde noori andekaid kirjutajaid, täieneb riiul tänapäeva Eesti elu kirjeldavate romaanide ja uurimustega. Eesti nimedest võiks nimetada olustikuromaani viljelevat Adena Seppa, kellelt on ilmunud neli väga hästi eesti lugeja poolt vastu võetud romaani. Samuti on endiselt populaarsed Ketlin Priilinn oma noorsooromaanidega, Tiit Sepa krimiromaanidega, Leelo Tungal võrratute lasteluule raamatutega, soome päritolu eesti kirjanik Mika Keränen lastekrimkadega, Enn Vaino oma loomalugudega, Erik Tohvri külajuttudega ja Andrus Kivirähk humoorikate juttudega nii lastele kui täiskasvanuile. Väga hästi on vastu võetud lugejate poolt ka reisikirjelduste sari „Minu.....", samuti sõjamälestused soomepoistest, eesti mehe saatusest vene kroonus, luuregruppide tegevusest Teise maailmasõja järgses Eestis, Harry Männilist. Endiselt on lugejaid Ira Lemberi romaanidele ja paljudele meisterdamisning aiaraamatuile.

Nagu eelöeldust selgub, on maainimese lugemislaud väga hästi varustatud eestikeelse väärtkirjandusega. Raamatukogu soovib kõigile õdusaid õhtuid raamatute seltsis!