Rae Kammerkoor Alice Pehk

Rae Kammerkoori juhib Alice Pehk, kes on Jaan Pehki õde ja sealt see kaunis idee sündis, et anda koos kooriga üks kontsert Rae Kammerkoori koduvallas ja teine kontsert õe ja venna kodulinnas.

Kontserdil teevad kaasa ka noored laulusolistid Kristelle Uus ja Emma Juhansoo Mamma Mia Laulustuudiost (õpetaja Kätlin Truus) ning kitarristid Madis Meister ja Alvin Raat.

Rae Kammerkoori juured ulatuvad aastasse 2004, kui Rae vallas Jüris ning samaaegselt ka Tartus hakkas koos käima lauluseltskond nimega Kratt. Toonane dirigent oli Tarmo Leinatamm. Kooslaulmisest kasvas aastaks 2006 välja Rae Kammerkoor ja jäädi paikseks oma koduvalda, koorijuhiks sai Kristi Toomra.

Praegune koosseis tuli kokku 2008. aasta sügisel. Kooris on 32 lauljat. Koori dirigent on Alice Pehk. Koor osaleb aktiivselt nii koduvalla kui ka üle-eestilistel kultuurisündmustel. Koori kontserttegevust ilmestavad mitmed ülesastumised koos teiste Eesti kooridega.

Koor on võtnud osa 2009, 2011,2013 ja 2015 vabariiklikest segakooride võistulaulmistest “Tuljak”, 2010. ja 2016.a. Eesti Kammerkooride Festivalist ning 2012.a. konkursist Viimsi JazzPopFestil. Eesti Kammerkooride Liidu liikmena on Rae Kammerkoor alates 2009.a. osalenud liidu traditsioonilistel Jõuluootuskontsertidel Tallinnas, Tartus, Peterburis, Riias ja Stockholmis.2014.a. tunnustati koori Hõbediplomiga Rahvusvahelisel koorifestivalil Austrias Bad Ischlis.

Esimene kontsert toimub Rae Kammerkoori 15. detsembril kell 19.00 Jüri kirikus ja teine kontsert 17. detsembril kell 16.00 Türi kirikus. Kontserdid on tasuta.