Lahtise sillalaua tekitatud haav Foto: Diana Sepp

„Läksime koos laste ja vankriga Põlva rannast ujumast tulles üle kaubamaja poolseima silla. Ühtäkki astus vend lauale, mis oli lahti tulnud. Tekkis n-ö rehale astumise efekt, laud lõi talle vastu nägu ja tekitas silma alla haava. Mõtlen endamisi, et kui tema asemel oleks olnud väike laps. Sealt liigub päevas üle sadu inimesi ja see võinuks juhtuda ükskõik kellega. Sillatalad, mille külge lauad kinnituvad on suhteliselt mädanenud, naelad tulevad lahti ja ei hoia laudu kinni,“ rääkis Diana Sepp Delfile.

Pärast õnnetust võttis ta ühendust Põlva vallavalitsusega ning samal päeval tehti silla katkine koht korda. Diana Sepp kiidab vallavalitsust kiire reageerimise eest.

Põlva vallavanem Georg Pelisaar kinnitas, et sillal, millel õnnetus juhtus, oli laud tõepoolest tala küljest lahti põrunud: „Kohe kui info vallavalitsusse jõudis, said töömehed ülesande sild ja laudadest jalgtee üle vaadata ning kahtlased kohad parandada. Kaks lauda asendati.“

Ta lisas, et randa viiv jalgtee ja sild pole küll kõige uuemad, aga töömeeste väitel lähevad lauad lahti peamiselt just seetõttu, et osa noortest kasutajatest liiguvad jalgteel hüpeldes. Jalgtee ja silla kapitaalremont on kavas 2016. aastal.