Foto: Delfi pilt, seiri ---

"Eelmisel nädalal C-JAM-i tšellofesti, Voces Musicalese, Lätist pärit Livonia puhkpillikvinteti, Tallinna Keelpillikvarteti ja Teaduste Akadeemia nais- ja meeskooriga publikut rõõmustanud 19. Rapla kirikumuusika festival jätkub suurejooneliselt orkestrikontsertide, tunnustatud solistide ning Johansonidega," rääkis festivali korraldaja Pille Lill.

"Suveakadeemia kulmineerub sel neljapäeval, 21. juulil kell 19.00 Hageri kirikus," ütles Pille Lill. "Lavale astub 22-liikmeline festivali kammerorkester, kus musitseerivad Suveakadeemias osalenud keelpillimängijad ja juhatamas näeme meistrikursustel oma oskuseid täiendanud dirigente Valdo Rüütelmaad, Taavi Nachtigalli (Eesti/Soome), Benjamin Kirki (UK) ja Edoardo Narbonat (Itaalia) ning ka juhendajat Jonathan Bretti ennast! Kavas E. Elgari Serenaad keelpillidele, ja O. Respighi Vanad aariad ja tantsusüidid, D. Wireni Serenaad keelpillidele ja W. A. Mozarti Väike öömuusika. "

"Raplamaale Valtusse on kogunenud arvukalt nii eesti kui välismaa muusikuid," rääkis Pille Lill, "sest toimub II Rapla Suveakadeemia, mille raames on meistrikursused  dirigentidele ja keelpillimängijatele, juhendajateks tunnustatud interpreedid ja õppejõud Daniel Nodel (Saksamaa), Peeter Paemurru, Aet Ratassepp (Eesti/Soome), Kristina Kriit ja Johathan Brett (UK)."