Romu Foto: Marko Jakobi

Levib mitmeid müüte, mis autolammutuste puhul tõele ei vasta. Näiteks see, et autolammutused on enamlevinud autosid täis ja neid sõidukeid ei taheta vastu võtta.

Sikrem Auto OÜ asub Sikassaares ja ettevõtte platsil on ligikaudu poolsada vähem või rohkem mõlkis ja vigast autot.

“Ikka võetakse. Kui seda tüüpi auto on liikluses, siis on sellele mingil hetkel vaja ka varuosi, loogiline ju,” ütles juhatuse liige Gunnar Jalak.
Kui teatud marki autosid on lammutustes palju, siis suure tõenäosusega on neid ka teedel endiselt rohkesti liikumas. Paljud vanemate sõidukite omanikud pöörduvad raha säästmiseks esmalt just autolammutuse poole, sest uus originaalosa võib muidu osutuda kallimaks kui auto ise.

Asjatundjad hindavad tihti kasutatud varuosa kõrgemalt kui uut B-kategooria osa. Sarnaselt uute varuosadega kehtib kasutatud varuosadele sageli ka garantii.

Vastupidiselt levinud arvamusele, et autoromu koht on eelkõige metalli kokkuost, on märksa kasulikum vana, kasutuskõlbmatu auto viia esmajoones autolammutusse, sest lisaks metalli väärtusele on igal sõidukil varuosa väärtus. Tänu sellele saab autolammutustöökoda teha romu eest parema pakkumise kui metalli kokkuost.

Loe edasi Meie Maast.