Tarmo Kloostri sõnul toidab autode restaureerimine hinge. Fotol olev 1981. aasta Volvo 240, millega on sõidutatud mitemeid maailmakuulsusi, on üks tellimustöö, mis Hüüru R&C Klubi meestel käsil on. Foto: Harju Elu

Kui jõuan Hüüru R&C Klubi juurde, tuleb mulle vastu Tarmo Klooster, kes on üks 22 mehest, kes garaažis toimetab. Ülejäänud mehed, keda tavaliselt võib päevasel ajal kohata, on sõitnud Saku valda Tagadi külla metsatulekahjut kustutama. Tähed R ja C tähistavad klubi kahte osa: rescue ehk vabatahtlik päästekomando (kuhu kuulub klubist 12 meest) ja custom car club ehk vanade autode restaureerimine (10 meest).

“Eks klubi üks eesmärk ole see, et autod erineksid teistest, oleksid uhked ja huvitavad. Teine asi on teha tellimustöid, mis ka hingele üht-teist pakuvad,” räägib Klooster, kes viib mind ühe auto juurde, mis tähendab meestele palju – 1981. aasta limusiin Volvo 240.
Garaaž täis uhkust

“Väidetavalt on see kunagi Rootsi kuningale kuulunud,” ütleb Klooster uhkustundega. Lisaks Rootsi kuningale Carl XVI on sama Volvoga sõidutatud maailmakuulsusi, nagu ABBA liikmed, Sir Elton John, Rod Stewart, Paul McCartney ja paljud teised.

Loe edasi Harju Elust.