Brasiilias Santa Catarina provintsis Brusques valminud 30-tonnine marmorskulptuur teemal «Kolmainsus: isa poeg ja püha vaim». Foto: Toomas Altnurme Nõmme Sõnumid

Toomas Altnurme sõnul ammutab ta peamiselt ainest eksootilistest kultuuridest, kuid ka Nõmme on teda oma rahuliku ja kauni loodusega loominguliselt inspireerinud. Kunsti on ta õppinud Aasia ülikoolides, mis on üsna tavapäratu. «Kõigepealt õppisin Tais Rajamangala ülikoolis UNESCO stipendiumiga kujutavat kunsti, Lõuna-Koreas lõpetasin magistrantuuri Hongiki ülikoolis samuti kujutava kunsti erialal,» rääkis ta.

Kuigi Altnurme on ka palju maalinud ja tegelenud nii fotograafia kui graafilise disainiga, peab ta oma esimeseks armastuseks skulptuuri. Ta on osalenud rohkem kui neljakümnel rahvusvahelisel skulptuurisümpoosionil. «Minu töid leidub avalikus ruumis ja parkides üle maailma. Kaugematest maadest Brasiilias, Tšiilis, USAs, Taiwanil ja Jaapanis, aga ka Euroopas: Inglismaal, Itaalias, Saksamaal, Prantsusmaal, Taanis, Rootsis ja Venemaal,» lisas kunstnik.

Kaugetes maades on eesti skulptorit alati hästi vastu võetud. «Loominguliselt tekkis eriline side just inka ja maia indiaanlastega. Eri maade põlisrahvad ja nende kultuur on mulle alati meeldinud. Ameerikas on mul mitmeid monumentaalskulptuure: Lõuna-Carolinas USAs on neli tööd. 30-tonnine marmorskulptuur asub Brusques Santa Catarinas Brasiilias. Carreta Putaendos Tšiilis on seitse metallskulptuuri,» täpsustas Altnurme, kellele meeldib töö nii kivi, metalli kui puiduga. Kõige rohkem on ta loonud puidust skulptuure.

Altnurme töödega saab tutvuda kodulehel art-altnurme.weebly.com .