Foto: Silver Arrak Saue Sõna

Kauaoodatud disko ametlik algusaeg oli planeeritud kella poole kuue peale õhtul. Tehnika jms toodi kohale juba lõuna paiku. Siis läks lahti tõeline saali dekoreerimine ja kujundamine. Üks peo põhikorraldajaid, Eliisabet, kes on ühtlasi ka keskuse igapäevane külastaja, hoidis ohjasid väga kenasti enda käes. Appi tulid ka mõned 14 - 16 - aastased noormehed, kes olid hea meelega abiks raskemate esemete nihutamisel/tassimisel ning enne pidu käepaelte jagamisel. Käepaelte omanike vahel loositi õhtu lõpus välja ka suur hulk auhindu.

Juba tund aega enne peo algust oli kõigil meel ärev ning äkitselt oli tuju hea ka neil, kes päeva alguses võib-olla, et veidi mossitasid. Käis hoogne kaartide meisterdamine ning kallistuste-kingituste jagamine. Noortekeskuse vabatahtlik Karl: „Minu meelest on sõbrapäev suurepärane võimalus kallistada neid, keda äkki muidu ei julgekski." Kui kell lõi pool kuus, astus meie maja uksest sisse aga üks ürituse põhimagneteid, Eesti üks kuulsamaid DJ-sid - Erkki Sarapuu. Rahvast kogunes ukse taha nagu murdu - kõigil tatsus jalg juba ukse taga kaasa. Viimaks avanesid aga saali uksed ning pidu võis täies hoos alata. See, mis peosaalis aset leidis, oli sõna otseses mõttes erakordne - värvikirev valgustus, rohkelt diskotossu, noorte lemmikmuusika, tuntud DJ ning kaks poodiumit, mis olid just nimelt mõeldud tantsimiseks. Viimased osutusid niivõrd populaarseteks, et meie töötajadki lõid seal viimaks hoogsalt tantsu. Peo jaoks arvestatud aeg, neli tundi, oli igati õigustatud, sest väsimusmärke küll eriti üles ei näidatud. Kui, siis ainult väga väikeste piduliste seas. Keset pidu leidis aset ka mitu nn dance battle'it, kus tehti tänavatantsu, iluvõimlemist ning katsetati ka peotantsu pöördeid-tõsteid-viskeid, millest sain isegi osa ja pean ütlema, et oli väga tore! See Saue noorte poolt kiirgav sõbralikkus ja hea energia mõjusid nii hästi, et hoolimata 11 tunnist, mis ma noortekeskuses veetsin, tundsin hiljem kodus, et energiat on veel ülegi.

Kokkuvõttes võib öelda, et noored said peo korraldamisega suurepäraselt hakkama ja ise asjaliku kogemuse võrra rikkamaks. Vastutus oli muidugi suur, kuid nagu öeldakse: „See, mida sa teed, võib olla küll raske, kuid igati end vääriv!" Tahan tänada kõiki toredaid inimesi, kes osalesid peo läbi viimisel - idee autor Eliisabet Valmas, üritust tehnikaga toetav Leho Valmas (funTIME Showservice), usinad abilised Anette Sooväli, Angela Siimon ja Karmen Kotter, noortekeskuse töökas kollektiiv, DJ Erkki Sarapuu (Power Hit Radio), turvafirma G4S ja muidugi meie endi noored, kelleta poleks see pidu üldse aset leidnudki.