Lux Buss Foto: Rando Järv

Tallinn-Kuressaare liinil maksab täispilet sõltuvalt vedajast 15 kuni 17 eurot (266 Eesti krooni, edasi-tagasi 532 krooni!). “See on üle mõistuse,” kommenteeris üks anonüümseks jääda soovinud reisija. Samas küsib AS Sarbuss Kuressaare-Tartu pileti eest vaid ühe euro rohkem ehk 18 eurot, aga selle eest on ka sõita palju rohkem, kirjutab Meie Maa.

AS GoBus kommunikatsioonijuhi Kersti Gorstovi sõnul on Tallinna-Kuressaare kommertsbussiliinil piletihinna sisse arvestatud ka mandri ja saare vaheline ülevedu, kaasa arvatud bussi ülevedu. “See teebki piletihinna mandri-sisestest reisidest kallimaks,” põhjendas Gorstov. Loeb ka liini keskmine täituvus. “Tallinna-Kuresaare liinil on täituvus madalam kui näiteks võrreldaval Tallinna-Tartu liinil, mis omakorda mõjutab piletihinda,” nentis ta.

20. aprillist Tallinn-Kuressaare liinil sõitma hakanud elektroonilise meelelahutuskeskusega varustatud Lux Expressi bussid tõmbavad reisijaid ligi.

“Huvi kosub iga nädalaga. Trend on nagunii suve poole liikudes traditsionaalselt kasvav, aga kasvab kiiremini kui eelmisel aastal samal ajal,” ütles OÜ Eesti Buss tegevjuht Gunnar Obolenski.