Foto: sxs.hu

Rohelisema muru ja sinisema taeva ajal oli stuudios ka teine kollektiiv ning tänasel päeval õpetavad mõned endised Stassi tantsustuudio õpilased juba uusi väikeseid tantsijaid. Minu kui õpetaja üks unistustest on sellega täitunud - sajaprotsendiline pühendumine jõuab tänaste tantsijateni läbi enda külvatud seemnete.

Kui pöörata pilk korraks ajalukku, siis esimesed tantsupunktid asusid Mustamäel, Nõmmel ja Pelgurannas. Treeningsaalides käisin igal pärastlõunal ning kohtusin ligi saja tantsijahakatisega nädalas. Stuudio arenedes liitusid ka tänased kolleegid ning koos oleme jõudnud siia... Hetkel on stuudio andmebaasis ligi kolmsada tantsijat Tallinnast, Tartust, Peetrist, Laagrist ja Viimsist. Neist pooled on Stassi tantsustuudios juba mitmendat aastat. Milline rõõm!

Aastaid on näinud ka siiani laste lemmikud tantsumängud, nagu "Nukupood", "SUUR & väike", "Printsid ja Printsessid". Jazztants, hip-hop, showtants ning loovtants kui improvisatsiooni elluärataja on alati olnud meie põhilised neli tantsustiili.

See nelik on nagu renessansiaja quadrivium, kuhu kuulusid aritmeetika, geomeetria, astronoomia ja muusika.

Quadrivium oli põhibaas ning kohustuslik kõigile, kes soovisid end tulevikus filosoofiaga siduda, seega intelligentide eriala. Teadlikult väljavalitud quadriviumiga harime ka meie oma õpilasi igas trennis.

Šampusepudeleid pole me veel paugutada jõudnud, kuna töid ja tegemisi on jätkunud tänase päevani. Kuid ega sellega kiiret pole - vein läheb seistes ju ainult paremaks! Kolmandiku augustikuust veetis kogu kollektiiv treeningsaalis alanud õppeaastat ette valmistades.

Tublidele omaselt on ka kevadkontsert 2013 valmis ning juubelikavas on numbreid igale maitsele:

Staaritants - kõigile tulevastele tähtedele,

Sõdurid - igale kangemale pojale,

Tähetants - koolieelikutele ning juba kooliteed alustanutele,

Heija - tants stuudio graatsilisematele ja loovamatele,

Kärbsed - väikeste ja suurte ühistantsuna,

Kooligäng - hip-hop žanris,

Kohtingule - ainult poistele,

Pissipoti vajalikkusest - kõige pisematele tantsijatele,

Õnnetants - loovtantsuna vanemale vanusegrupile.

Ning üllatusena lisad veel teistest tantsustiilidest!

Suve lõpp läks nagu lennates ning uued üritused juba koputavad uksele.

Aitäh, et olete meiega olnud ühe, kaks või kümme aastat - jätkugu meie koostöö sama tantsuliselt ka tulevikus!

Viimsi vallas toimuvad Stassi tantsustuudio tunnid 3-5-aastastele tantsuhuvilistele Päikeseratta lasteaias (Veere 3) teisipäeviti ja neljapäeviti kell 15.50-16.20.

Järgmiste mõnusate kohtumisteni!

Stassi