Kiirabibrigaad pälvis tähelepanu Rahvusringhäälingult nii helis kui pildis. Foto: Leili Kuusk. Leole
Uued ruumid, mis eelmistest märgatavalt avaramad, paiknevad Suure-Jaanis aadressil Oja tänav 2b - päästekomandoga ühes hoones. Huumoriga võib öelda, et koliti ühe bensiinijaama juurest teise juurde.

Inimestele teadmiseks ütlesid asjaosalised, et üldjuhul teenindatakse inimesi siiski vastavalt väljakutsetele, brigaadi paiknemiskohta kohale tulnud inimest võivad ees oodata lukus uksed, kui brigaad on välja sõitnud.

Kiirabi kutsumiseks tuleb helistada numbrile 112. Kõne on tasuta kõigilt telefonidelt, sh mobiilidelt. Helistada on võimalik ka ilma SIM kaardita ning isegi siis, kui mobiilivõrk on ülekoormatud. Valides numbri 112, saad ühenduse häirekeskuse päästekorraldajaga, kes teeb otsuse kiirabi vajaduse järele, prioritiseerib kutse ning annab kutse edasi lähimale vabale kiirabibrigaadile.

Vallavanem Tõnu Aavasalu ütles, et tähtis on meie inimeste turvatunne, teadmine, et kiirabi ja päästekomando on lähedal, kui nende abi vaja peaks minema. Kiirabibrigaadile soovist ta aga, et neil vähem tööd oleks - et oleks vähem neid, kes abi vajavad.