Pilt on illustreeriv Foto: Ilmar Saabas

Laoplatsi rajava Saarte Metsamajanduse OÜ juhi Marek Mägi sõnul hakatakse seal hoidma paberipuitu. “Sadam on lähedal,” põhjendas Mägi platsi asukoha valikut. Mägi sõnul tingis nii suure platsi rajamise asjaolu, et just talvel, kui Roomassaare sadam on kinni külmunud, koguneb puitu mitme kuu varu.

Platsile saab sisse sõita Kudjape poolt, mis tähendab, et Marientali teelt pööravad veokid Pähklimetsa teele. Pähklimetsa tee äärde jääb ka väikeelamurajoon, mille asukad suurte metsaveoautode voorimise üle õnnelikud pole.

Kaarma abivallavanem Urmas Sepp ütles, et praegu on veel raske hinnata, milliseks laoplatsi liiklus kujuneb. “Sellel teelõigul on piisavalt tihe veokite liiklus ka praegu seoses Kudjape ümberlaadimisjaama tööga. Eriti intensiivne oli see aga Kudjape prügila sulgemistööde ajal,” tähendas Sepp. Eelmisel aastal sai Pähklimetsa tee ka uue asfaltkatte, mis tagab Sepa sõnul liikluse madalama mürataseme ja sujuvuse.

“Valla rajatud terviseradu kasutavad inimesed töövälisel ajal ja puhkepäevadel ning see ei kattu veokite liikumisega, mis toimub tööpäevadel,” ütles Urmas Sepp, avaldades arvamust, et seega ei tohiks laoplatsi liiklus terviseliikumise sõpru häirida.

Loe pikemalt Saarte Häälest.