Mööblitehas Foto: Tanel Meos

„Flexa Eesti Kadrina ja Viru-Nigula tehased on allhanketehased, aga meil on juba ka omad kliendid,“ selgitas Flexa Eesti ASi finantsdirektor ja juhatuse liige Marianne Paas. „Kontsern kuulub sajaprotsendiliselt Taani kapitalile. Põhiliselt toodetakse mööblit, millest omakorda suurema osa moodustab lastemööbel. Turuks on põhiliselt Euroopa, aga ka Aasia eesotsas Hiinaga.“

Flexa Eesti AS loodi 1994. aastal, mil Viru-Nigula lähistel hakati tootma mööblikomponente. Nagu nimigi vihjab, on tegemist suure Taani kontserni Eesti haruga.

Ettevõte kasvas kiiresti: Kadrinas avati teine tehas, Viru-Nigulasse lisandus saeveski.

Flexa kontserni põhitootmine käis toona Taanis, kus tegutses kolm tehast. Tarvikute ja mööblitekstiili tehased olid Flexal Hiinas, üks tegutses USAs ja Venemaale loodi tütarettevõte puidu varumiseks.

2007.-2008. aastal alanud majanduskriis mõjutas aga Flexat tugevalt ning tootmist pidi kokku tõmbama. „Meie siin tunnetasime masut juba siis, kui peaminister Ansip rääkis kõva häälega, et lahti pole midagi,“ meenutas Paas. „Mööblitööstuse turud on Euroopas, seal hakkas majanduslangus varem tunda andma kui siin Eestis,“ põhjendas ta.

Loe edasi Kuulutajast.