Foto: erakogu

1. oktoobril kuuekümne aastaseks saav Helsingis asuva Aurora  psühhiaatriakliiniku ülemarst Jaan Olari märkis, et pole võimatu , et kolib veel pärast mõned aastad töötamist Soomes jäädavalt Eestisse ja alustab praktiseerimist eraarstina  „Meelsasti aitaksin kaasa ka Eesti sotsiaalhooldussüsteemi euroopalikumaks muutumisele," ütles arst, kes täiendanud ennast erinevates välisriikides psühhogeriaatria alal. „Minu lõplik otsus oleneb aga sellest,  kuivõrd poliitilised ringkonnad suudavad ja tahavad ellu viia vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese üleskutset „Talendid koju „

Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lõpetanud Jaan Olari alustas meedikuteed Jõgeval , kus  1977 aastal rajas psühhiaatria-ja narkoloogia kabineti. „Selliste ravikabinettide loomine maapiirkondadesse oli professori ja akadeemiku Jüri Saarmaa algatus," ütles meedik, kes töötas Jõgeval kuni 1986. aastani. Pärast seda oli ta arstiks mitmetes hooldekodudes.

„Ka praegu, üle veerand sajandit hiljem meenutavad Jõgevamaa patsiendid Jaan Olarit võimeka ka karismaatilise arstina," ütles tänane Jõgeva psühhiaater arst ja filosoof Valdar Parve.

Jaan Olari on osalenud ka kümnetel rahvusvahelistel meditsiinisündmustel  ja mõned päevad tagasi saabus ta tagasi  Argentiina pealinnast Buenos Airesest ülemaailmselt psühhiaatriakongressilt.