Foto: Karol Sepik

Alkoholivaba festivali Hiiu Folk avavad täna Kärdla laululaval Ott Lepland koos Eesti Laulupealinna kooriga. Lisaks saab festivali avapäeval minna retkele Helgi Põlloga, kuulata Hiiumaa teemalisi ettekandeid ning nautida elektroakustilise pärimusmuusiku Epifoliumi musitseerimist Kärdla villalaos. Õhtu lõpetab öökino Rannapaargu nõlval.

Festivali järgnevatel päevadel astuvad üles teiste seas Kärt Tomingas, Svjata Vatra, Tõnis Mägi ja Kärt Johanson, Oort, Robirohi, Kriminaalne Elevant, Henry Laks, Aamos Duo (Shetland/Norra), Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Anu Taul, Metsatöll.

Folgitajatele on ka palju muid huvitavaid tegevusi nagu loodusmatkad, õpitoad, kinobussi filmid ning pisematele avatud kontertpaikades lastepesad. Kassari kiigeplatsil pannakse püsti ka laat, kus saab soetada käsitööd, muusikainstrumente, festivali meeneid, vanu raamatuid, keraamikat ja palju muud.

Folgilistele pakuvad kehakinnitust kohalikud toitlustajad ning süüa saab ehtsat talutoitu, taimetoitu, koduseid pirukaid, grillliha ja kala, smuutisid jpm. Külalistoitlustajaks on festivalil Lõuna-Eestist Metsik Küük.

Hiiu Folgi kava leiad SIIT.