Keskkonnainvesteeringute Keskuse abiga ostetud traktor koos lumepuhuriga Koigi Vallaleht

Aasta algul tekkis hakkajatel inimestel mőte, et elupaiga läheduses olev park vőiks olla kena vaatamisväärsus, mitte räämas ja mahajäetud koht. Nii lőigi Huuksis elav perekond Otto Huuksi Pargi Hoolduse MTÜ.

Nüüd laienesid ka vőimalused tehnika muretsemiseks. Peremees Aare ei mőelnud enam kaua. Kohe hakkas ta otsima sobivat traktorit, millega oleks hea niita ja koristada. Otsus langes DONG FENG ratastraktori kasuks, mille muretsemiseks kirjutati projekt Huuksi pargi korrastamine ja hooldus Keskkonnainvesteeringute Keskusele. Traktor on Hiina päritolu ja selliseid masinaid vahendab Maskin Grupp OÜ.

Taotlus esitati veebruaris ning jaatav vastus saadi juulis. Nüüd on asi sealmaal, et traktor koos lisadega on olemas. Komplektis on hooldusniiduk, transportkast ja lumepuhur.

Pargi korrastamisega on pere jőudumööda oma vahenditega ja heade inimeste abiga juba ennegi tegelenud, aga nüüd rőőmustas perenaine Niina, et nüüd on kőik lihtsam ja ta ise istub heameelega traktorirooli. Hoolduspinda on kokku 18 ha ja niitmiskohustus on üks kord aastas, aga vajadusel on nüüd selleks vőimalus alati olemas.

Pere tegevust rahastab Keskkonnaamet.