Foto: Andres Putting

Katariina Gild on asutatud 1995. aastal Tallinnas Vene ja Müürivahe tänavaid ühendavas unikaalses keskaegses hoonetekompleksis. Katariina kiriku järgi nimetatud Katariina käigus asuvad avatud ateljeed, kus saab näha kunstnike igapäevast tööd.

Gildi kuuluvad klaasikoda (Kai Koppel ja Viivi-Ann Keerdo), savikoda (Kadri Jäätma, Ülle Rajasalu, Jarõna Ilo, Virve Kerm ja Jane Paadimeister), nahakoda (Pille Kivihall ja Jane Rannamets), tekstiilistuudio (Kaire Tali), lapikoda (Ene Pars ja Anni Kreem), ehtekoda (Ülle Kõuts ja Krista Laos), Kuningunde kübarakoda (Elvira Liiver) ja Liivia Leškini stuudio.

Näituse seadsid kirikusse üles Krista Laos ja Tarvastust pärit Ene Pars. Tarvastu kirikuga on väga isiklik suhe ka klaasikunstnik Kai Koppelil, kes on siin tundengipõlves laulatatud. Okupatsiooniajal aset leidnud tähtsündmuse mälestuseks on Kai Koppel teinud vaasikomplekti. Näitus on kunstnike poolt kokku pandud nii hästi, et kogu väljapanek tundub olevat valmistatudki Tarvastu kiriku tarvis. Hea on muidugi ka lihtsalt silma hellitada, aga kuna tegu tarbekunstiga ja mängus on käeosavus, inspireerib nähtav kindlasti ka isetegijaid.

Väljapanek on Tarvastu kuni 30. septembrini, kiriku uksed on avatud neljapäevast pühapäevani kell 12-18.