Kaarsild Foto: Andres Putting

Tartu linna üheks sümboliks kujunenud Kaarsild on ehitatud 1950ndate lõpul ja vajab põhjalikku remonti,“ ütles abilinnapea Valvo Semilarski. „Juba ammu ei vasta sild enam tänastele vajadustele.“

Tema sõnul on rekonstrueerimise käigus kavas silda mõlemalt küljelt meetri jagu laiendada, et seal oleks turvalisem liigelda nii jalakäijail kui rattureil. „Samuti ehitatakse sillale uued peale- ja mahatulekud, mis on mugavad kõigile liiklejatele,“ lisas Semilarski.

Rekonstrueerimise käigus remonditakse silla betoonkonstruktsioonid ning kesklinna-poolses osas ehitatakse välja sillaalune kergliiklustee. Sillale projekteeritakse ka uued valgustus- ja elektrisüsteemid ning võimalused heli- ja valgusinstallatsiooni paigaldamiseks.

Semilarski sõnul on kaalumisel ka käiguteede alla kütte paigaldamine, mis hoiaks ära talvise libeduse. „Kui suures mahus me Kaarsilla rekonstrueerimise käigus kõik kavandatava ellu saame viia, sõltub juba meie tuleva aasta eelarvelistest võimalustest,“ lisas abilinnapea.

OÜga Tinter-Projekt sõlmitud projekteerimislepingu maht on 61 800 eurot. Kaarsilla remonti planeeritakse alustada järgmisel aastal ja selle maksumus on orienteeruvalt 700 000 kuni miljon eurot, teatas linnavalitsus.