Foto: Ester Vaitmaa
Tartu Sügispäevade projektijuhi Kaisa Lutteri sõnul hingab sügisene festival teaduse taktis: „Valik teaduse kasuks langes kiiresti, sest käimas on Teadusaasta ning praeguseks on festival märgitud Teadusaasta partnerina," ütles Lutter. Ta selgitas: „Meie eesmärk on festivaliga näidata, et teadus ei tähenda üksnes laboris katsete tegemist ega valemite lahendamist, vaid see on kordi lõbusam ja arvatust lihtsam." Projektijuhi sõnul saavad Tartu Sügispäevadest osavõtjad tutvuda teaduse telgitagustega mitmeti: kas siis ise kätt külge pannes või tunnustatud leiutajate ja teadlaste tavapärasesse töökeskkonda sisse astudes.

Festivali "Tartu Sügispäevad 2011" programmijuhi Kadri Sulgi sõnul on kavas rohkem kui 100 üritust, mis moodustavad omalaadse kompoti teadusest ja meelelahutusest. Programmijuht lubab, et Sügispäevadel leiavad tegevust nii teadushimulistest, kultuurihuvilistest kui ka aktivistidest tudengid. „Festivali külastajate meeleheaks on Sügispäevade kava rikkam kahe uue ürituse võrra. Tudengileiutisel on võimalus soovijatel heita pilk tudengite nutikatele lahendustele ja Teadustripil „Paljastame teaduse saladused!"  aga tutvuda Tartu linnas asuvate teaduskeskustega," jagas Sulg rõõmusõnumit.

Traditsiooniliste ürituste austajate rõõmuks ei puudu Sügispäevade kavast juba paljudele vanad head tuttavad üritused nagu Avakontsert, Mälukas, Tudengifilm, Tudengibänd, Tudengiseiklus, Loengusari "Akadeemiline pikapäevarühm" ja Sügisaeroobika, millele on antud veidike uus vaatenurk vastavalt läbivale teemale.

Festival Tartu Sügispäevad on Tartu Tudengipäevade kultuuri- ja meelelahutusfestivali sügisene üritustenädal, mille eesmärk on olla tudengivaimu kandjaks ja pakkuda ka linnaelanikele võimalus tudengivaimsusest osa saada. Festivali peakorraldaja on Ülikooli Kultuuriklubi. Tartu Sügispäevade suured sõbrad on Tartu linn, Saku Õlletehas ja Nordea.

Lähemalt saab Tartu Sügispäevade kavaga tutvuda Tartu Tudengipäevade ametlikul koduleheküljel www.studentdays.ee.