Foto: Andres Putting

Festivali seekordseks läbivaks teemaks on mürgel, mis toob enesega kaasa palju ootamatuid ja humoorikaid olukordi. „Erilise põnevusega on rikastatud ka kõik traditsioonilised üritused, näiteks muusikasõpradele mõeldud Tudengibänd ja filmihuviliste lemmik Tudengifilm,“ ütles tudengipäevade projektijuht Katre Kipper.

Vanade heade ürituste kõrval on kavas ka mõned uued üritused – humoorikas õppejõudude teadmistekontroll ÕIS, disko võidukäiku tähistav Disko 40 ning maailmas ainulaadne Autokaraoke. „Disko 40 tähistab 40 aasta möödumist Eesti esimesest diskoõhtust, mis toimus siinsamas Tartus, ülikooli klubis,“ rääkis Kipper.

Üritusel Disko 40 tähistab oma kümnendat sünnipäeva suure tralliga Tudengipäevade maskott, kollane koer Villem.

Loomulikult ei puudu sügispäevade kavast ka juba vanad tuttavad üritused nagu Mälukas, Tudengifilm, Tudengibänd, Tudengiseiklus, Loengusari "Akadeemiline pikapäevarühm", Sügisaeroobika, Luulevabadus ning Avamisüritus, mis on läbinud kontseptsioonimuudatuse ning tavapärase kontserdi asemel võib laval näha hoopis teatrit.

Festivali mitmekülgne programm saab teoks peakorraldaja Ülikooli Kultuuriklubi ning kaaskorraldajate koostöös. Kevadpäevade suured sõbrad on Tartu linn, Swedbank ja Saku Õlletehas. Lisainfot kõikide ürituste kohta saab Tartu Tudengipäevade ametlikult koduleheküljelt aadressil: www.studentdays.ee või www.facebook.com/Studentdays.