6rs12feb09q08.jpg Foto: Rene Suurkaev

Statistikaameti vanemmetoodiku Ene-Margit Tiidu sõnul on Ida-Virumaa mõnes mõttes suletud piirkond, kust inimesed väga ei lahku, aga kuhu ei tulda eriti ka teistest kohtadest. Tabelis ongi näha, et Harjumaa omavalitsuste kõrval domineerivad Ida-Virumaa linnad ning vallad. Tabeli tagaosa omavalitsused peavad aga tõsiselt mõtlema, mida teha, et nad oma inimestest ilma ei jääks.

Inimene sündis sellesse linna või valda, kuhu oli sünni hetkel sisse kirjutatud tema ema.

50 omavalitsust, kus on kõige rohkem neid, kes sünnikohas elavad:

 sünnilinn / -valdsündinud inimesielukoht sünnilinnas / -vallas%
1Narva linn391372854672,94
2Tallinn27806519821071,28
3Sillamäe linn7448519269,71
4Kiili vald134887865,13
5Maardu linn3841248164,59
6Kihnu vald55235363,95
7Viimsi vald4172258361,91
8Rae vald4595273859,59
9Saku vald3571203156,87
10Paldiski linn160887954,66
11Harku vald3463187754,20
12Tartu linn905044730152,26
13Kohila vald4160217452,26
14Saue vald3457178651,66
15Kohtla-Järve linn342301766951,62
16Ülenurme vald2007102951,27
17Vasalemma vald121160449,88
18Saue linn170985049,74
19Pärnu linn381061841648,33
20Kuusalu vald5041239447,49
21Kose vald4170196547,12
22Paikuse vald116454346,65
23Anija vald4393202546,10
24Narva-Jõesuu linn81837746,09
25Tahkuranna vald148367445,45
26Märjamaa vald7151319944,74
27Kaarma vald3164141144,60
28Audru vald2771123144,42
29Valga linn13008574744,18
30Raasiku vald3171139443,96
31Sauga vald128155643,40
32Orissaare vald179676442,54
33Kuressaare linn15207646842,53
34Türi vald8252350442,46
35Käina vald193882142,36
36Keila vald204386342,24
37Kadrina vald4091170941,77
38Kasepää vald129954141,65
39Kernu vald116348441,62
40Haaslava vald116447740,98
41Jõelähtme vald3159128340,61
42Toila vald136654439,82
43Kärla vald142456739,82
44Võru vald3234128039,58
45Taebla vald161363839,55
46Luunja vald155961639,51
47Muhu vald222687639,35
48Otepää vald3823149839,18
49Halinga vald2977116639,17
50Põlva vald3232126339,08

50 omavalitsust, kus on kõige enam neid, kes on sünnikohast lahkunud:

 sünnilinn / -valdsündinud inimesielukoht sünnilinnas / -vallas%
177Võnnu vald130136628,13
178Risti vald80222528,05
179Rakke vald265274428,05
180Kullamaa vald134937727,95
181Põltsamaa linn4688131027,94
182Saare vald179450127,93
183Paistu vald151342227,89
184Varbla vald149241027,48
185Ambla vald223460827,22
186Paide linn11610314227,06
187Kõlleste vald122833227,04
188Viru-Nigula vald155441826,90
189Laeva vald78721126,81
190Õru vald57715426,69
191Halliste vald187450026,68
192Vihula vald203553926,49
193Vändra vald (alev)247465526,48
194Nõva vald50413326,39
195Pajusi vald143837826,29
196Rägavere vald100926326,07
197Maidla vald119530925,86
198Martna vald132434025,68
199Roosna-Alliku vald111728625,60
200Püssi linn75619325,53
201Värska vald214154225,32
202Käru vald94123825,29
203Taheva vald97124425,13
204Jõgeva linn6589165025,04
205Meremäe vald215553624,87
206Paide vald153137024,17
207Sonda vald87821124,03
208Illuka vald102724423,76
209Kihelkonna vald122929123,68
210Abja vald355083323,46
211Misso vald141632623,02
212Kareda vald113125222,28
213Koigi vald140131222,27
214Meeksi vald107223121,55
215Alajõe vald3858221,30
216Tootsi vald72915120,71
217Tudulinna vald94019420,64
218Võhma linn137228120,48
219Karula vald126423618,67
220Mõisaküla linn132623117,42
221Piirissaare vald2163717,13
222Vormsi vald3526017,05
223Ruhnu vald991616,16
224Torgu vald79212816,16
225Vaivara vald108317215,88
226Kohtla vald255634313,42