Töökindad, mille Torma vallavalitsus kinkis talgulistele. Foto: Ülvi Nool
Näduvere külas talguid juhtinud Ülvi Noole sõnul on igati positiivne, et Torma vallavalitus väärtustab talgutraditsiooni ja püüab ettevõtmisele igati kaasa aidata. "Kindad tegid töötegimise märksa turvalisemaks ja andsid ka kätele sooja, sest ilm oli möödunud laupäeval üsna jahe," lisas ta. "Näduveres kogunes talgutele üle kolmekümne inimese. Korrastasime, nagu tavaliselt, kiigeplatsi, kus varsti tulemas ka jaanitulepodu. Enne jaaniõhtut on tarvis veel vaadata, et kiik ja pingid korras oleksid," rääkis Nool.

Näduvere Küla Seltsi liikmed said talgupäeval kingituseks paikkonna sümboolikaga T-särgid. Talgulistele tutvustati ka külaseltsi ajalugu, mille vastu tundsid eriti huvi seltsi uued liikmed. Seltsi juhatusse kuuluvad Ülvi Nool, Tiina Välb ja Urmas Kask andsid ülevaate seltsi eestvedamisel elluviidud projektidest alates 2008. aastast (ühenduse asutamine) ja praegu teoksil olevast rahvusvahelisest projektist. Projektide kohta said kõik soovijad küsimusi esitada.

Torma vallas Sadalas korrastasid talgulised rahvamaja ümbritsevat suveaeda. Seekord oli otsustatud korda teha suurem territoorium kui varasematel talgupäevadel - põhjuseks ka asjaolu, et tänavu toimub Sadalas mitmeid kultuurisündmusi, millest rahvarohkemad tõotavad tulla üldlaulu- ja tantsupeotule tulemisele pühendatud simman ja Külateatrite festival. Oma traktori ja järelkäruga oli talgutele tulnud taluperemees Sulev Tutt. Tänu osaühing Sadala Agro vastutulekule saadi praht vedada paika, kuhu sellise kraami paigutab ka põllumajandusettevõte. Talgujuhiks oli Sadalas Vilja-Mari Luhalaid, keda organiseerimistöös abistas Sadala Külade Seltsi eestvedaja Pille Tutt. Suppi keetis ja koduleiva küpsetas töötegijatele Luule Väin. Talgupäeval korrastatud rahvamaja suveaeda plaanitsetakse ehitada ka laululava.