Metsapäeval proovis oma saemeheoskusi ka Türi vallavolikogu esimees Toomas Marrandi. Foto Teet Reier/Türi Rahvaleht
Metsapäeva ühe korraldaja, Elor Ilmeti sõnul sai metsapäeva traditsioon alguse üheksakümnendate algupoolel. „Nõukogude Liidu lagunedes kadus ka enamus tähtpäevi, mida üle kogu riigi tähistati: kosmonautikapäev, Nõukogude armee ja sõjalaevastiku aastapäev jne. Kuna septembri kolmandal nädalavahetusel oli tähistatud metsatöötajate päeva, tunti selle traditsiooni jätkumise vastu siiski huvi. Nii sündiski metsapäev, mis tänavu toimus juba kaheksateistkümnendat korda," ütles Ilmet.

Metsapäeva üritusi jagus kogu päevaks ja seda nii suurtele kui väikestele. Vägagi õpetlik oli kindlasti spetsiaalselt korraldatud seenenäitus ning metsaskäik koos seenetarga Veiko Kastanjega. Viimase jutust selgus, milliseid seeni tasub korvi koguda ja millistest tasuks kaarega mööda käia, või siis äärmisel juhul saab kasutada näiteks loodusliku värvaine saamiseks.

Kohapeal valmistati juhendaja näpunäidete järgi seenepaberit, sai proovida oma oskusi erinevate puuliikide tundmises. Terase nägemisega inimesed said osaleda ka silmateritusmängus, kus vaid oma silmamõõtu usaldades tuli määrata mahakukkunud kuuse pikkus, läbimõõt.

Mõõtu võeti ka metsameeste kutseoskustes: mootorsaega saagimises ning metsatraktoriga palke tõstes. Lisaks veel viktoriin ja kurnilaadne osavusmäng „Kehra pulk". Vanade aegade meenutamiseks sobis kenasti „Sulle-mulle" saagimine, kus parajast palgist tuli võimalikult kiiresti läbi saagida kahemesaega.
Õhtu lõpetas lõkketuli ja parimate autasustamine.

Metsapäeva korraldasid ja toetasid Rassi Külaselts, Türi Vallavalitsus, RMK Loodushoiu osakonna Kesk-Eesti piirkond.

METSAPÄEVA PILDIGALERIID SAAD VAADATA SIIT!