Häirekeskus sai 6. augustil kell 03.46 teate, et Saaremaal Pahapilli külas põleb elumaja lausleegiga. Kohalesõitnud päästekomandode päästjad alustasid koheselt tule kustutamisega. Põles hoone 15x8 m, inimesed said hoonest ise välja ja kannatanuid ei olnud. Kõrvaloleva talu peremees tundis hirmu, et tema talu, mis asus põlevast hoonest 500 meetri kaugusel , võib olla süttimisohus. Sädemete levik ja süttimisoht talule hoiti ära. Tulekahju lokaliseeriti kell 4.45. Sündmusele reageerisid Kuressaare, Kihelkonna päästekomandode päästjad ja Leisi vabatahtlikud. Foto: Irina Mägi

Perekonnaliikmed kahtlustavad põlengu põhjustajana vana elektriühendust. Praeguseks hakkab esialgne šokk taanduma, appi on Selmale tulnud nii sugulased kui ka naabrid, kirjutab Saarte Hääl.

Emale tuli abiks mandril elav ja töötav tütar. “Ema on esialgsest šokist välja tulnud, istub ning vaatab lammutustöid, mis põlenud kodu kallal käivad,” rääkis Selma Toompuu tütar Elsa Toompuu. Praegu elab ema saunatoas, kuid tütar nentis, et 91-aastane inimene üksinda enam hakkama ei saa. Muud elukohta aga praegu paraku ei ole. “Vähemalt on tal praegu koht, kus öösel magada,” lisas Elsa Toompuu.

Kuidas emal õnnestus põlevast majast pääseda, jääb tütre sõnul arusaamatuks. Vanaproua ise ei oska selle kohta adekvaatset vastust anda ning pole kindel, et see tal pärast nii ränka üleelamist meeleski on.