Foto on illustratiivne. Foto: Rene Suurkaev

Sel nädalal Kuressaare linnavalitsuse istungil algatatud detailplaneeringuga tahab ettevõtja Tullio Liblik rajada Energiamaja Konsultatsioonid OÜ nime all Aia tänav 29 hoonestamata krundile nüüdisaegse kuni kolmekorruselise hooldekodu.

Kava kohaselt peaks hooldekodu ehitatama kahes etapis. Esimeses etapis valmib hoone, kus on kokku 140 tuba, teises etapis aga eraldi hoone, kus on 72 tuba. Väiksem hoone asub seejuures otse suurema vastas ja nende vahelt kulgeb kinnistut läbiv tee. Hooldekodu ümber on planeeritud korralik haljastus ja ohtralt parkimiskohti.

Liblik märkis ka, et on kursis hooldekodukohtade nappusega Saaremaal. Rajatav täiesti uuel tasemel hooldekodu peaks selles osas tublisti leevendust tooma. See on kavandatud Rootsi ja Soome hooldekodude eeskujul. “Oleme nii Rootsis kui ka Soomes hooldekodusid külastanud ja välja uurinud, kuidas seal sarnaseid asutusi majandatakse,” selgitas Liblik. Naaberriikidest on tema sõnutsi uuritud nii tubade suuruse kui ka hooldekodu mugavuste kohta. “Seal on igal vanuril oma köök, vannituba, on nii ühe- kui ka kahetoalisi kortereid, saab ka paarikaupa elada,” loetles Liblik.

Loe edasi Saarte Häälest.