seljakott FOTO: RAIGO PAJULA

Kui Meigo Märk aprilli keskel teele asus, ütles ta, et loodab autodele hääletamata, ainult oma jalgade jõul jõuda Kreekasse. 12. septembri õhtul oligi ta Kreeka linnakeses nimega Ierissos.

Siis kuulutas Märk ka avalikult, et siht on hoopis suurejoonelisem. “Kui kõik ettevalmistused - kindlustused, viisa, täielikud tervislikud läbivaatlused, täpse marsruudi paikapanek, ööbimiste organiseerimine, minuga kaasas oleva varustuse uuendamine ja kõige ebavajaliku hülgamine jne - kui need kõik sujuvad, siis juba oktoobri teisel nädalal soovin alustada selle "jalgsi ümber maakera rännaku" teise faasi ainult jalgsi läbimist, milleks on Türgi ja Iraan," kirjutas ta.

Pärast paari nädalat puhkust asus Märk jälle teele ja jõudis Türki 14. oktoobril.

30. oktoobril oli ta päral 14,1 miljoni elanikuga Istanbulis. Selleks hetkeks oli jalgsi läbitud üle 3400 km. Suurlinnas puhkas ta veel kaks nädalat.

Tagasilöök tuli novembris. “22. novembri hommikul tervitas mind selle jalgsirännaku esimene lumi. Olin jõudnud Gerede linna, jalutanud kuue kuu ja ühe nädalaga 3750 km,” kirjutab Märk oma reisiblogis. “Otsustasin Kirde-Türgi suurtesse talvistesse mägedesse enne kevadet mitte edasi jalutada!”

Loe pikemalt Läänlasest ja tutvu ka ränduri blogiga.