Politseikoer Eros objektiiviga tutvumas. Foto: Raivo Tasso

Alates kella 12st ootab Tartu Linnamuuseum lapsi helkurite meisterdamise töötuppa. Samal ajal on suurematel võimalus tutvuda muuseumi püsiekspositsiooniga ning viimast nädalat ka ajutise näitusega „Lõhatud Kivisild. Katkestuse motiiv eesti kunstis. 1941–1949”. Näitus esitab valiku vastavamotiivilistest maalidest ja graafikast, hõlmates nii muuseumi- kui erakogusid, sh Tartu Linnamuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ja Eesti Kunstimuuseumi kogu. Näituse on koostanud Enn Lillemets.

Kell 12.30 algab Tartu Linnamuuseumi hoovist (Narva mnt 23) piki Emajõe kallast kulgev peredele mõeldud rattaretk. Giid Anti Lillak räägib jõest, sildadest, hoonestusest ja muust kalda äärde jäävast. Sõit kestab koos peatustega umbes 1,5 tundi.

Kell 14.00-16.00 on muuseumi siseõues Lõuna prefektuuri politseid ja koerad. Saame teada, kuidas ohutult liigelda ning näha, mida vahvat oskavad politseikoerad.

Ülejõe linnaosa elanikel on samal päeval võimalus avada hoovikohvikud. Huvi korral palume võtta ühendust perepäeva korraldajaga aadressil nele.dresen@katarina.ee

Perepäev on kõigile tasuta.