Chacha Roots „Näkinäkjä”. Foto: Josimar Krithinas

Peapreemiad said Heiki Kelbi laul „Tulede ime" (ilusa sõnumi eest; esitas Peeter Saar ja Tiit Kõlli), Erkki Meistri laul „Näkinäkjä" (fantaasia eest sõnumis ja kuraasi eest; viis Erkki Meister, sõnad Contra, esitas Chacha Roots) ning Urmas Kalla laul „Mõtõq Võromaast".

Lisaks andis žürii välja mitmed eripreemiad: Ingrid Rüütli eripreemia läks Kadi Hainasele laulu eest „Ütskõrd tulõ tagasi". Kreutzwaldi hea tõlke eest pälvis eripreemia ansambel Analysis laulude „Lebotaminõ" ja „Pido" eest. Žürii eripreemiad said ka Urmet Arus ja Andreas Kalkun laulu „Kui sa, nii ma" eest ning Erkki Peetsalu laul „Perismaalasõq" (julgõ joro eest). Tekstipreemia läks Aapo Ilvesele laulude „Kodasse pesä" ja „Kosmos" eest.

Uma Laul III võistluse korraldaja Taisto Uuslail sõnas, et tänaselt kontserdilt tuli väga hästi välja, kuidas võro keel ja kultuur elavad ja arenevad. „Uma Laul on selline koht, kus saab pärimuse enne ära salvestada, kui lugu kuulsaks saab," sõnab Uuslail naljaga ning jätkab „Uma Laulu üks peamisi mõtteid ongi see, et kultuur saab püsida siis, kui seda elatakse. Võro keele puhul on näha, et ta on nii elus, et ta kohe sünnitab tugevat loomingut tugeva keele ja heliga. Suur rõõm on, et kõik laulud olid nii erinäolised".

Uma Laul III žüriisse kuulusid folklorist Ingrid Rüütel, muusik Anu Taul, Valdo Valper (Eesti Rahvaluule Arhiiv), dirigent Riivo Jõgi ja Sten Weidebaum (Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus).

Uma Laul III kontsertvõistlusele eelnes Uma Pido sponsorlepingute allkirjastamine - võrokeelsed lepingud allkirjastati Nopri Meierei ja Arke Lihatööstusega.

Uma Laul III kuulutati välja märtsi lõpus ning 10. maiks, mis oli uute võrokeelsete laulude esitamise viimaseks tähtajaks, laekus 15 laulu 17 viisi- ja tekstiautorilt. Pressiteatele on lisatud nimekiri kõikidest lauludest, mis Uma Laulule esitati.

Auhinnafond kujunes Võro instituudi, MTÜ Võro Seltsi, Eesti Kirjandusmuuseumi, Eesti Rahvaluule Arhiivi, Eesti Maanteemuuseumi, Uhtjärve Nõiariigi, MTÜ Urvaste Külade Selts, MTÜ Kuldre Käsitöötare ja Nopri Talumeierei toetusel. Kõik lauluesitajad said pääsme 1. juunil toimuvale Uma Pido pääkontsõrdile Võru Kubija lauluväljakul.

Uma Laul toimus sel aastal kolmandat korda. 2008. a pääpreemiä saanud Aapo Ilvese „Pristan" ja „Lodi tuu ja lodi vii" kantakse ette tänavusel III Umal Pidol, mis toimub 1. juunil Võru Kubija laululaval. 2008. aasta võistluse lauludest on sel peol kõlamas veel Jan Rahmani „Määne om seo maa"  2010. aasta võistluselt kantakse peol ette "Siilikene pallõl´ siiga" (muusiga Mari Kalkun, sõna'  Milvi Panga).

 2008. ja 2010. aasta Uma Laulu võigõlusõlt on mitmed laulud jõudnud ka võrokeelsele CD-le „Määne om seo maa". Võistlusele saadetud käsikirjad ja kontserdi videosalvestus antakse üle Eesti Rahvaluule Arhiivile.