Valdo Pant'i mälestuskivi avamine. Foto: Alar Tamm Oma Vald

Valdo Pandi sünnikohas, endise Tamme koolimaja varemetel toimunud üritusele olid nõuks võtnud tulla inimesed kaugelt ja lähedalt. Nooremale põlvkonnale olid külalised ETVst enamasti tundmatud, seda suurem äratundmisrõõm peegeldus täiskasvanute silmist.

Kivi juures kõnelesid vallavanem Kaido Kõiv, kogu ettevõtmise vedaja Tiina Hoop ning Rein Karemäe, kes töötas aastaid Valdo Pandiga õlg õla kõrval. Meie õpilastel oli austav ülesanne süüdata suurmehe mälestuseks küünlad.

Järgnenud konverentsi raamatukogu saalis avas maavanem Ulla Preeden, kõneles ka Riigikogu kultuurikomisjoni liige Urmas Klaas, kes kutsus õpilasi täitma Valdo Pandi kohta ajakirjanikuna. Mälestusi jagasid Voldemar Lindström, Rein Karemäe ning Hugo Hiibus. Viimase šaržide näitus oli ka saalis üleval. Ringhäälingu muuseumi juhataja Mai Mikiver tõi kaasa originaalse metronoomi ning Valdo Pandi bareti.

Ladusalt kulgenud mälestusüritus oli väga hariv ja kõik õpilased said teada palju uusi ning huvitavaid fakte meie vallast kasvanud telelegendi kohta.