Valgamaa aasta isa 2016 Aare Hiob koos perega. Anastasya Kikkas

51aastane Aare on oma elu sidunud sünnikandiga: noorusaeg möödus tal Koikkülas, vahepeal elas ta Tsirgumäe külas ning nüüdseks juba paarkümmend aastat on ta koos abikaasa Renaga Hargla küla elanikud.

Aare Hiob töötab juba üle paarikümne aasta Sihtasutuses Taheva Sanatoorium, mis osutab asenduskodu, üldhooldekodu ja erinevaid erihoolekandeteenuseid.

Aare Hiobit iseloomustab analüütiline mõtlemine ja toetahtelisus ning kogukonnas tuntakse teda n-ö kuldsete käte poolest.

Oma majapidamises on ta suurema osa töödest ise teinud. Lisaks jagub teda veel appi naabritelegi. „Abiks on ta käinud nii Hargla koolis kui Taheva valla avatud noortekeskuses.

Näiteks tekkis noortel soov noortekeskuses remonti teha, siis õpetust ja nõu saadi selleks just Aarelt,“ ütles Taheva vallavanem Monika Rogenbaum.

Hiobi pere väärtustab maaelu, loodussõbralikke eluviise ning vanemad kannavad oma sõnade ja tegudega edasi traditsioonilisi pereväärtusi.

Aare Hiob kuulub kaitseliitu ning on Karula vabatahtliku tuletõrjeseltsi juhatuse ja Hargla koguduse nõukogu liige.

Aasta isa nominentideks olid lisaks Hiobile esitatud ka Ilder Tallo ja Rene Alter Otepää vallast, Kalmer Sarv Õru vallast ja Raivo Vähi Tõlliste vallast.