Valkla hooldekodu Foto: Vallo Kruuser

Erihooldusteenust osutav Valkla kodu sattus avalikkuse tähelepanu alla möödunud aasta sügisel, mil levisid kuuldused kohtumäärusega viibinud klientide põgenemisest. Hooldekodu toonane juht Toomas Merilai tunnistas puudujääke kvaliteedis ning tõdes, et probleemid tekivad alarahastuse tõttu.

Tänaseks on Valklas paljugi muutunud. Valitud on uus külavanem, kes esindab elanikke hoolekandeasutusega seotud küsimustes ning hiljaaegu pöörduti Valkla kodu asjus õiguskantsleri poole. AS Hoolekandeteenused pidas läbirääkimisi riigiga ning pearaha tõusis 557 eurolt 847-le.

Kuid 1. aprillil astus Toomas Merilai Valkla kodu juhi kohalt tagasi. Juba viimased kuus aastat selles ametis olnud mehe sõnul sai otsustvaks töökohustustega kaasnenud suur surve. "See ei olnud kerge koht. Oli pingeline, kuna ühelt poolt ootas tulemusi kogukond, teiselt poolt töötajad ja kolmandalt juhtkond," räägib Merilai.

Valkla külavanema Märt Sillaste sõnul ei ole kohalikud siiski rahul sellega, et hooldekodus elavad ka kohtumäärusega erihooldele määratud kliendid. “Minu arvates ei oleks probleemi siis, kui oleks tagatud, et need, kes on siia toodud, enam välja ei pääse. Täna on elu paraku selline, et õhtuti me oma lapsi omapäi õue lubada ei saa.”

Loe pikemalt Harju Elust.