Saku noorkotkastel ja nende juhtidel oli põhjust oma sõjamasina üle uhke olla. Saku Sõnumid

Ehitajate peale mõeldes juba varem paika sätitud lumekuhjad vormisid vahvateks kujudeks 133 kunstnikku. Kurtna Noored Kotkad ja Kodutütred meisterdasid suure hirmuäratava "Draakoni", Saku Noorkotkad aga üsna elutruu sõjamasina, mil nimekski "Tank". Skaudid aga tegid „Kalojanni"  mis see täpselt on, tuleks igaühel endal järele vaadata. Gümnaasiumi 3.b klassi kätetööna valmis uhke „Loss", 3.c loominguna hiiglaslik „Kaheksajalg". 5.b klassi meistrimeeste ja nende abiliste suure vaeva mälestuseks jäi vallamaja taha „Lumelaev"  selline masin, kuhu ka ise sisse istuda-astuda saab. Saku laulupoiste kätetööna kerkis tore „Liumägi".

Aega kulus heatujulistel lumevormijatel kahest kolme tunnini  kuidas kellelgi. Vahepeal kuulati, mida põnevat on päevajuht Ave-Maria Banil öelda ja käidi keha kinnitamas  jõudu andis maitsev hernesupp, külmarohuks olid tuline tee. Ning löödi rebase ja jänese eestvedamisel tantsu.

Laupäeva õhtul oli Saku Valla Maja ees 8 ilusat värvilist lumeskulptuuri, mis meelitasid enda otsas turnima, kutsusid salakäiku pugema, ahvatlesid oma turjalt liuga laskma. Pühapäeval pööras aga ilm tuisule ja lumekujud kaotasid osa oma värvist. Kaotasid küll, kuid lustimisvõimalust pakuvad nad tänaseni.