Foto: Andres Putting

Peale selle on nad koondise liid­rid ja maailma tasemel konkurent­sivõimelised. Võib-olla on Värska eduks pikaaegne traditsioon alates Endel Kaptenist, Nikolai Järveojast ja Toivo Toomasest, kes on süstinud piirkonda orienteerumispisiku. Või hoopis uute kvaliteetsete suusaradade valmimine ja koostöös Olümpiakomiteega treeneri palkamine. Arvatavasti on selles kõiges oma osa ja lisaks veel kodudes lapse-vanemate toetus ning OK Peko hea klu­biõhkkond.

Värska suusaorienteerujate tulemusi ei jõua kõiki üles lugeda, kuid allpool on noorte ja täiskasvanute selle hooaja pa-rimad tulemused ja kommentaarid.

Daisy Kudre - Juunioride Maailma meistrivõistlused II koht, lisaks veel täiskasvanute MM-l 17 koht. Eesti täis­kasvanute kolmekordne meister. Varase­malt on Eesti juuniorid ainult üks kord saavutanud suusaorienteerumise MM-l medali.

Doris Kudre - Euroopa noortemeister N17 vanuseklassis. Eesti MV kolme-kordne kuldmedali omanik. Tõeline ülla­tus ja varasemalt pole eestlastel samuti midagi sellist ette näidata.

Even Toomas- Maailma meistrivõistlus­tel 15 koht ja hetkel maailma edetabelis 26 koht.

Tiit Toomas- Maailma meistrivõistlustel 21 koht ja hetkel maailma edetabelis 39 koht.

Kristel Kõivo, Emily Raudkepp, Kevin Hallop, Karel-Sander Kljuzin, Piret Pärnik ja Kristjan Linnus saavutasid vähemalt medali või rohkem Eesti MV-lt ning on omas vanuseklassis üheks liidritest.

Liis Toomas esindas koondise koosseisus Eestit tiitlivõistlustel ja Mauno Kapten tegi häid sõite oma­vanuste seas.

Meie veteranidest saa­vutasid väga mitmed Eesti MV-l medaleid, kuid veteranide MM-lt tõi kulla koju Ingrit Kala.

Uus suvehooaeg ootab juba ukse ees ja selle üheks tähtsamaiks avalöögiks on Koolispordi Liidu Maailma MV Portugalis, kus Värska on esindatud 4 sportlasega.