Pilt on illustreeriv Foto: Tanel Meos

Alates 2012.a. septembrist on kõigil Eesti filmi austajatel korra kuus võimalus kultuurikeskuses kinoõhtutel käia. Jaanuaris linastunud „Eestlanna Priisis" film­ile tuleb lisa 3. märtsil algusega 19.00, kui näidatakse filmikassetti pealkirjaga "Karikakramäng II". Nelja režissööri kolm lühifilmi käsitlevad armastuse teemat kolme põlvkonna läbi. Neist ühe filmi „Foto" osades mängib teiste hulgas ka Saatse kandi mees Arvo Kukumägi.

Märtsikuusse jääb veel Hardi Volmeri uus film „Elavad pildid" kus osades Eesti tuntud näitlejad. Loodame, et kinopublikut jätkub kevadeni välja, sest Eesti filmid on tõepoolest head ja vaatamist väärt.

12. veebruaril tähistati kõikjal vastlapäeva. Värska rahvas laseb traditsioonilise vastlaliu ikka Hirvemäel. Meeleolukal vastlapäeval lasti liugu nii üksi kui sõbra­ga, valiti kiireim, uhkeim ja lõbusaima seltskonnaga omatehtud saan, tõugati rege ja osaleti võistumängudes. Pikad linad kasvavad sellel aastal Reet Jõesa-lule, Janna - Liis Jõesalule, Triinu Kotovile ja Anna - Liisa Palatule.

Märtsikuusse jäävad vana kalendri järgi tähtpäevad - isteliste õtak Seto Tsäima­jas (13. märts), paabapraasnik kultuurikeskuses (14. märts) ja maaselitsa tähis­tamine (17. märts).

Loodame, et 18. märtsil algav paastuaeg toob kõigile puhkamiseks aega ning pikemaid õhtuid lähedaste seltsis.

Värska valla kultuurielu saab jälgida valla kodulehelt ja facebookist.