Tuuli Mathieseni vastlakuklid. www.toiduteemal.blogspot.com Erakogu
11. veebruaril kutsusid Roosinupu rühma lapsed külla kaks vene rühma, Sinilille ja Rukkilille rühmad, et koos pidada üks tore vastlapäev. Tutvustati vanu vastlakombeid: räägiti töödest ja tegemistest, mida tohtis teha ja mida mitte, vastlatoitudest, mängudest ja ennustustest.

Lastele näidati linaseemneid, lina, linast valmistatud tooteid, päris ehtsat seasaba, seajalga ja vastlavurri. Kõik lapsed said kingituseks nööpidest vastlavurrid. Külalisi kostitati veel tangupudru ja ubadega, mis on traditsioonilised vastlapäeva toidud.

Roosinupu rühma lapsed laulsid vastlalaule ja koos sõpradega teistest rühmadest mängiti ringmänge ning vastlapäevale kohaseid võistlusmänge (paela punumine, nukkude ajamine, tekkidega kelgutamine). Pidu pakkus lastele väga palju rõõmu, lusti ja uusi teadmisi Eesti rahvakommetest.

Vastlapäeva puhul on teadagi kõige tähtsam kelgutamine, et liud oleks pikad ja linad samuti. 12. veebruaril käisid suuremad lapsed kelgutamas Tuhamäel ja Oandul, väiksemad lustisid lasteaia kelgumäel.

Peale vastlasõitu ootas kõiki lapsi maitsev hernesupp ja loomulikult vastlakuklid.